Jeśli któryś z modeli Opla na dobre zadomowił się w naszym garażu, to warto wiedzieć o istnieniu strony internetowej myopelservice.com. Witryna posiada ponad trzydzieści wersji językowych, choć aktualnie nie wszystkie…

Konto w serwisie myOpel – po co i dla kogo?

Konto w serwisie myOpel – po co i dla kogo?

Jeśli któryś z modeli Opla na dobre zadomowił się w naszym garażu, to warto wiedzieć o istnieniu strony internetowej myopelservice.com. Witryna posiada ponad trzydzieści wersji językowych, choć aktualnie nie wszystkie są dostępne.

Spokojnie – polska odsłona działa bez zarzutu. Rejestracja w serwisie zapewnia łatwy dostęp do wielu wiadomości przydatnych kierowcom aut z błyskawicą. To nie nachalny spam na własne życzenie, ale spersonalizowane informacje dotyczące głównie darmowych kampanii serwisowych i wartych uwagi promocji. Dzięki funkcjonalnej wyszukiwarce można też znaleźć najbliższy serwis Opla.

Jeśli interesują nas instrukcje obsługi różnych modeli oraz poszczególnych systemów, to odpowiednia zakładka przenosi nas do stosownej podstrony witryny firmy Opel. Da się tam pobrać materiały w formacie PDF. Ściągniemy również m.in. aktualne katalogi czy opracowania na temat opon i emisji dwutlenku węgla. To wszystko jest dostępne w wersji otwartej, czyli podstawowej – zaraz po założeniu profilu. Istnieje jednak także rozszerzona wersja strony (status zamknięty), ale aby uzyskać do niej dostęp należy odwiedzić jeden z autoryzowanych punktów serwisowych, zrobić badanie techniczne i poddać weryfikacji dane z dowodu rejestracyjnego. Dostęp taki dostajemy na 13 miesięcy i daje on ciekawe możliwości. Bardzo praktyczna funkcjonalność witryny to możliwość śledzenia historii serwisowej swojego samochodu. Dzięki danym zawartym w myOpel można szybko sprawdzić szczegóły techniczne każdego Opla.

Założenie nowego konta trwa tylko chwilę. W poszczególnych polach formularza poza hasłem i adresem e-mail trzeba wpisać swoje dane osobowe, a także numer VIN posiadanego pojazdu. Po kliknięciu w link aktywacyjny strona zaprasza nas do wirtualnego garażu. Można wprowadzić tam dane o maksymalnie czterech egzemplarzach Opla, z których jeden zawsze będzie samochodem domyślnym. Wybieramy model, dodajemy numer rejestracyjny, datę rejestracji, a opcjonalnie także fotkę.

Zachętą do rejestracji nowego użytkownika jest konkurs, w którym na laureatów codziennie czekają darmowe wymiany oleju. Posiadanie konta na tej stronie oczywiście nie jest niezbędne, ale może okazać się przydatne zwłaszcza posiadaczom nowych maszyn, którzy troszczą się o nie w autoryzowanych serwisach. Powstanie takiego portalu rzecz jasna jest elementem starannie przygotowanej strategii marketingowej, ale firma Opel bez wątpienia zadbała o wygodę dla swoich klientów.

Zostaw komentarz