Każdy właściciel samochodu i tego starszego, i sportowego i bardzo nowoczesnego staje czasem przed koniecznością inwestycji. Oprócz codziennego tankowania, ubezpieczeń, przeglądów dochodzą jeszcze koszty napraw różnych awarii a czasem poradzenie…

Kosztowne inwestycje

Kosztowne inwestycje

Każdy właściciel samochodu i tego starszego, i sportowego i bardzo nowoczesnego staje czasem przed koniecznością inwestycji. Oprócz codziennego tankowania, ubezpieczeń, przeglądów dochodzą jeszcze koszty napraw różnych awarii a czasem poradzenie sobie ze skutkami kolizji lub wypadku. Tak naprawdę powód nie jest istotny, ale koszty zakupu nowych części może być już dość dotkliwy. Idealnym rozwiązaniem zdaje się być montaż części regenerowanych lub też naprawa. To tańsze rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić na wizycie u mechanika. Sama naprawa części według fachowców może mieć tylko częściowy skutek, ponieważ bardzo często bez demontażu specjaliści nie są w stanie znaleźć przyczyny problemu, a co za tym idzie będzie ona wpływać na pracę samochodu nawet po naprawie.

Regeneracja na nowe

Moda na regenerowane części http://reparts.pl bierze się w dużej mierze z faktu, że mogą być one nawet 40% tańsze od nowych, a w niczym jakościowo od nich nie odbiegają, przechodzą te same procedury kontroli i muszą zaliczyć wszystkie testy. Poza tym dla właścicieli starszych aut oraz pojazdów specjalistycznych wykorzystywanych w rolnictwie czy też w budownictwie części regenerowane są często jedyną możliwością naprawy maszyny. Wynika to z faktu, że wielu producentów po kilku latach przestaje produkować części zapasowe do konkretnych modeli. Nie ma praktycznie innej możliwości na naprawę niż wykorzystanie sprawdzonych i powszechnie dostępnych części regenerowanych.

Jak to działa?

Nad przygotowaniem części regenerowanych pracują doświadczeni fachowcy, ponieważ jest to bardzo precyzyjna i wymagająca praca. Żeby uzyskać efekt, czyli doprowadzić używaną, zepsutą lub też nieodpowiednio działającą część do pełnej sprawności trzeba przede wszystkim znaleźć ten element, który zawód, naprawić go lub wymienić na nowy. Cała procedura demontażu, czyszczenia, naprawy wadliwego elementu oraz montażu musi być wykonana z należytą sprawności. Przed dopuszczeniem części do użytku oczywiście jest ona poddawana takiej samej kontroli jak nowa. Dzięki temu mamy pewność, że w samochodzie zamontowana jest bezpieczna i sprawdzona część regenerowana, która posłuży nam przez dłuższy czas. Temu procesowi poddawane są takie elementy jak zaciski hamulcowe, pompy wody, wtryskiwacze paliwa, sprzęgła, elektroniczne moduły sterujące, czy nawet rozruszniki i alternatory. Mamy więc cały szereg elementów do wykorzystania. My oszczędzamy, a nasze auto odzyskuje sprawność.

Zostaw komentarz