Kredyt na zakup samochodu

W jaki sposób sfinansować zakup samochodu, gdy brakuje na to bieżących środków. Wiele osób od razu udaje się do najbliższego banku i zwyczajnie zaciąga pożyczkę gotówkową. Dzięki temu w szybki sposób zdobywa środki finansowe, które może przeznaczyć na dowolny cel. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że ta dowolność najwięcej kosztuje.

Banki mają w swojej ofercie wiele kredytów celowych i to właśnie one są najniżej oprocentowane. Warto zatem przed zaciągnięciem długu zorientować się w swoim banku czy posiada w swojej ofercie kredyt samochodowy. Służy on głównie do sfinansowania zakupu nowego lub używanego pojazdu. I tu nie chodzi tylko o samochody osobowe. Z tak zaciągniętej pożyczki możemy także opłacić zakup motocykla, przyczepy kempingowej czy łodzi motorowej. Kredyt samochodowy jest tańszy niż w przypadku pożyczki gotówkowej. W dodatku można go zaciągnąć na znacznie wyższą kwotę i dłuższy okres kredytowania. Posiada on wiele zalet w porównaniu ze zwykła pożyczką gotówkową. Dlatego lepiej jest zaciągnąć kredyt samochodowy i już od dziś cieszyć się z nowego zakupu.

Dzięki produktom bankowym nie trzeba latami oszczędzać na zakup samochodu. Można go sfinansować z kredytu i spłacać zadłużenie w równych miesięcznych ratach. To dogodne rozwiązanie dla osób, które marzą o nowym samochodzie lub innym środku transportu.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pyto

Zdaje sobie sprawę, że życie może się różnie potoczyć, ale tak na prawdę to nigdy nie zdecydowałbym się na kredyt na zakup samochodu. Zawsze co miesiąc można trochę odłożyć i za kilka miesięcy kupić jakiś normalny samochód. Nie mówię od razu o jakimś mercedesie, bo auto ma jeździć, a nie wyglądać.

14 wojownik

Leśny Boże, nie każdego stać na wywalenie naraz kilkudziesięciu tysięcy złotych i nie każdy chce czekać aż mu włosy posiwieją, żeby cieszyć się z jazdy nową bryką.

Buk z lasu

Ciągle czytam, że oszczędzanie nie ma sensu, bo stopy procentowe najniższe w historii, bo po co czekać, jak nie masz kredytu to nie mieścisz się w kategoriach normalności, a taniej niż teraz to już nigdy nie będzie…