Które auta cieszyły się sławą najmniej awaryjnych w ubiegłym roku

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie kupują samochody, od momentu rozpoczęcia swojej pierwszej pracy, poprzez zostanie rodzicem, aż po założenie własnej działalności gospodarczej. Niezależnie od tego, dlaczego akurat nabywają samochodów, zawsze poszukują modelu najmniej awaryjnego. Poniżej krótkie zestawienie aut, które cieszyły się opinią najmniej awaryjnych w 2017 roku.

Jakie kwestie obejmuje ranking niezawodności aut?

Na początku zaznaczmy, że usterki zostały sklasyfikowane w 14 grupach obejmujących: akumulator, nadwozie, hamulce, silnik, układ elektryczny silnika, układ wydechowy, światła zewnętrzne, układ paliwowy, skrzynię biegów/sprzęgło, wykończenia wnętrza, układy elektryczne bez silnika, układ kierowniczy, zawieszenie i inne.

Które modele cieszyły się największą niezawodnością w 2018 roku?

Na pierwszym miejscu w rankingu niezawodności aut znalazł się Lexus. Niewiele gorzej wypadło Mitsubishi, które wyprzedziło Toyotę. Kolejne miejsca zajęły: Suzuki, Alfa Romeo, Honda, Hyundai, Ford, Subaru, Kia, Audi, Skoda, Mini, Porsche i Mazda. MBW uplasowało się na 17 miejscu. Warto wziąć pod uwagę te statystyki, odwiedzając skup w Chorzowie. Generalnie warto też pamiętać, że z każdym rokiem jakość sprzedawanych samochodów ulega wyraźnej poprawie, a producenci aut, w przeważającej większości spełniają oczekiwania konsumentów pod tym względem.

Dobrym wyborem jako samochód do pracy może być Toyota Prius, która nie dość, że jest przystępna cenowo, ma ekonomiczne zużycie paliwa, to jeszcze cechuje się w swojej klasie niezawodnością. Nowsze modele wyposażone w lepsze akumulatory i bardziej wydajny czterocylindrowy silnik sprawiają, że Prius obecnie jest lepszą propozycją niż kilka lat temu. Silnik elektryczny i akumulator są zbudowane z komponentów, które będą musiały być wymienione po kilku latach, ale zwiększona wydajność uzasadnia Priusa jako doskonały zakup dla osób szukających niezawodnego towarzysza do pracy.

Ci, którzy poszukują minivana na dłuższe wyprawy, powinni rzucić okiem na Toyotę Sienna. Jest uznawana za najbardziej niezawodny pojazd tego typu. Jest to również jedyny obecnie oferowany minivan z napędem na wszystkie koła (napęd na przednią oś jest standardem), dzięki czemu jest to najlepsza opcja dla kupujących, którzy mieszkają w zaśnieżonym klimacie. Jedynym dostępnym silnikiem jest 3,5-litrowy silnik V6 wraz z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. Nowa Toyota otrzymała szereg standardowych funkcji bezpieczeństwa, w tym system antykolizyjny i alarm odjazdu. Wbudowane połączenie 4G LTE może zapewnić łączność Wi-Fi dla maksymalnie pięciu urządzeń.

Co jeszcze warto wiedzieć, zanim udamy się na skup aut Chorzów?

W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć naprawdę „zły” nowy samochód. Dlaczego? Procesy produkcyjne, materiały do budowy, ocena jakości, dystrybucja – zasadniczo każdy z tych elementów konstrukcji samochodowej uległ znacznej poprawie w ciągu ostatnich dwóch dekad, co oznacza, że obecnie oferowane samochody są najbardziej niezawodnymi samochodami w historii. Z nielicznymi wyjątkami każdy może kupić nowy samochód, który będzie bezawaryjny przez pierwszych kilka lat posiadania. Gorzej jest jednak z autami używanymi, które mogą być samochodami powypadkowymi, z cofanymi licznikami. Wybierając się na skup aut na Śląsku, warto poprosić o wsparcie w oglądaniu i zakupie doświadczonego mechanika, który doradzi nam, które modele warto omijać szerokim łukiem, a którym zdecydowanie warto się dłużej przypatrzyć.Zadbany samochód, nawet ten mających przed nami kilku innych właścicieli, może nam posłużyć przez następnych kilka lat.

Poprzedni artykuł

Wypożyczenia auta? Tak, ale na dobrych warunkach

Następny artykuł

Chemia samochodowa- czy to jest potrzebne Twojemu autu?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.