Kuny lubią samochody – jak pozbyć się intruza?

Nie każdy ma świadomość, że gryzonie stanowią duże zagrożenie dla samochodu. Pojazdy zwykle nawiedzane są przez myszy, czy też szczury, jednak warto pamiętać także o nieco większych szkodnikach. Mowa tutaj o kunach, które również chętnie zadomowiają się w autach. Szukają one w nich schronienia, jednak przy okazji powodują wiele szkód. Mogłoby się wydawać, że pozbycie się intruza nie będzie zbyt trudne. Nic bardziej mylnego! Kuna często powraca do tego samego miejsca po pozostawionym zapachu.

Szkody wyrządzone przez kunę

Obecność kuny sprawia, że nasz samochód przestaje być bezpieczny. Wynika to z fakty, że szkodnik lubi przegryzać rozmaite przewody. Nigdy nie wiadomo, czy w jego zębach nie znalazła się linka hamulcowa, która bezpośrednio odpowiada za sprawność samochodu. Gryzoń nie musi do końca przegryźć przewodów, jednak podczas pracy pojazdu dojdzie do ich całkowitego zerwania. W niebezpieczeństwie znajdują się zarówno przewody elektryczne, jak i wodne. O obecności szkodnika mogą również świadczyć uszkodzenia wygłuszenia komory silnika. Naprawa usterki spowodowanej przez gryzonie może kosztować nas od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. W przypadku, gdy uszkodził on układ chłodzenia może dojść do poważnej awarii silnika. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby pozbyć się nieproszonego gościa tak szybko, jak to możliwe.

Na kuny narażeni są w szczególności osoby, które nie garażują swojego samochodu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwierzak właśnie w naszym aucie będzie szukał domu. Dotyczy to w szczególności okresów, gdy czynniki atmosferyczne nie zachęcą do przebywania na zewnątrz. Warto wspomnieć, że nawet obecność psa, czy też kota może okazać się niewystarczająca. Kuna jest wyjątkowo zwinna i czujna. Wyróżnia się także ponadprzeciętną odwagą, a więc pupil grasujący na posesji może okazać się niewystarczającą ochroną pojazdu.

Sposób na pozbycie się kuny

Jeśli kuna pojawiła się w naszym samochodzie, to najprawdopodobniej stanie się ona naszą zmorą. Niestety niezwykle ciężko jest się jej pozbyć. Pozostawia ona w pojeździe zapach, dzięki któremu wie, w jakie miejsce powrócić. Będzie ona traktować nasz pojazd niczym dom. Jest to zwierzę bardzo uparte, a eksperci twierdzą, że żadna metoda nie daje stuprocentowej pewności, że szkodnik wyprowadzi się z auta.

W pierwszej kolejności należy wyeliminować zapach. Na rynku znajdziemy specjalistyczne preparaty w płynie, którymi musimy dokładnie spryskać samochód. Zwykle należy spryskać wnętrze komory silnika, a nawet podłoże, na którym zaparkowany jest pojazd. Alternatywą jest zwykła kostka toaletowa, którą należy zaaplikować pod maską. Niektóre osoby umieszczają w aucie woreczek z psią sierścią – również musi znajdować się on w bliskiej odległości od silnika.

Samochodowy odstraszacz kun i gryzoni

Kolejnym krokiem jest ultradźwiękowy odstraszacz kun i gryzoni do samochodu. To urządzenie, które emituje fale ultradźwiękowe nietolerowane przez kuny. Nie są one drażniące dla ludzi, tak więc nie odczujemy ich obecności w samochodzie. Koszt opisywanego urządzenia jest niewielki, a więc warto spróbować tej metody. Samochodowe odstraszacze ultradźwiękowe https://tatarek.com.pl/pozostale-produkty/ultradzwiekowe-odstraszacze-zwierzat/aodha-cichy-ultradzwiekowy-odstraszacz działają na zasadzie wydawania modulowanych dźwięków, które odstraszają wyłącznie kuny i gryzonie. Dźwięki odstraszacza są po prostu nietolerowane przez kuny i łasice jednak są tolerowane przez inne zwierzęta. Montaż elektronicznego odstraszacza odbywa się poprzez umieszczenie go w komorze silnika. Odstraszacz samochodowy jest zasilany z akumulatora i cechuje się niskim poborem energii elektrycznej. Kolejną zaletą jest to, że tak zamontowany odstraszacz kun i łasic jest zawsze tam gdzie znajduje się pojazd.

Poprzedni artykuł

Bass Polska – polskie produkty od polskiego producenta

Następny artykuł

Jak zachować się po wypadku drogowym?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.