Leasing dla nowych firm – jak go uzyskać?

Leasing jest atrakcyjną formą finansowania pojazdów i maszyn, dlatego chętnie korzystają z niego przedsiębiorcy. Leasingodawcy kierują swoje oferty nie tylko do firm działających na rynku od dłuższego czasu, ale i do start-upów i innych młodych przedsiębiorstw. Leasing daje szansę na intensywny rozwój z wykorzystaniem zewnętrznego finansowego wsparcia i z tego powodu często traktowany jest jako zdecydowany krok w stronę odniesienia sukcesu w biznesie. Jak uzyskać leasing na start i na jakie warunki można liczyć?

Leasing dla nowej firmy – procedury

Leasing dla młodych przedsiębiorstw jest przeznaczony dla firm działających od 3 lub 6 miesięcy, ale i dla tych nowo założonych. Zdecydowanie łatwiej uzyskać tę formę finansowania pojazdów niż kredyt bankowy. Wynika to przede wszystkim ze specyfiki takich ofert. W przypadku leasingu przedmiot umowy pozostaje własnością firmy leasingowej. Przy kredycie bankowym właścicielem staje się kredytobiorca. W związku z tym bank ponosi większe ryzyko inwestycyjne, dlatego uzyskanie finansowania w tej formie okazuje się bardziej skomplikowane. Natomiast przy leasingu ryzyko ponoszone przez leasingodawcę jest minimalne. W razie niewypłacalności korzystającego zostaje on zobowiązany do oddania użytkowanego przedmiotu umowy.

Większa dostępność leasingu nie oznacza jednak, że nowe firmy nie przechodzą żadnej weryfikacji. Przede wszystkim sprawdzane są ich dane. Przedsiębiorstwa poddaje się analizie pod kątem wiarygodności. Niekiedy analizowana jest również wypłacalność. W przypadku leasingu na start dla nowej firmy stosuje się procedury uproszczone. Zdarza się, że analityk może poprosić o wykaz wystawionych faktur. Jeżeli jeszcze nie posiada się takich dokumentów, nie musi być to przeszkodą w uzyskaniu finansowania – sytuacja zostanie przeanalizowana indywidualnie. Wobec braku faktur warto też starać się o leasing z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności.

Warunki leasingu na start dla nowych firm

Oferty finansowania przeznaczone dla początkujących przedsiębiorców w zasadzie nie różnią się zbytnio od tych standardowych. Odmienności polegają na wysokościach pierwszych wpłat, a w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach (w odniesieniu do ryzyka transakcji). Minimalne wpłaty początkowe są często możliwe już od 1%. Standardowo ustala się jednak tę wysokość na poziomie od 10 do 30%.

Korzystny leasing na start nowej firmy znajdziesz na stronie https://klf24.pl. Przywołanym doradcom, pomagającym  wynegocjować najlepszą ofertę finansowania, z reguły udaje się ustalić wkład własny o wysokości 5-15%. W propozycjach leasingu dla nowych firm jest wiele składowych wymagających dokładnego omówienia. Z tego powodu najlepiej skontaktować się z doradcami specjalizującymi się w tej formie finansowania i maszyn. Wówczas uda się znaleźć oferty leasingu dla młodego przedsiębiorstwa (w tym start-upu) na możliwie najkorzystniejszych warunkach.

Jak nowa firma może ubiegać się o leasing?

Tego rodzaju zewnętrzne finansowe wsparcie wiąże się z uproszczoną, szybką procedurą. Zakres wymaganych dokumentów, jakie trzeba przedstawić, to najczęściej wniosek leasingowy, dokument tożsamości oraz informacje o przychodzie, jeśli został już osiągnięty (np. faktury). Każdy leasingodawca postępuje według własnej wewnętrznej polityki, jednak procedury związane z ubieganiem się o leasing zazwyczaj się powtarzają. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji wystarczy podpisać umowę i wpłacić czynsz inicjalny. Później zostaje wydany pojazd, który można użytkować.

Leasing dla nowych firm będzie dobrym rozwiązaniem dla młodych przedsiębiorstw, które dopiero zaczynają działalność i nie posiadają zbyt dużych środków na start. Za tą formą finansowania przemawia jej dostępność, uproszczenie procedur oraz dostosowanie ofert do szczególnej sytuacji początkujących przedsiębiorców. Ubieganie się o leasing pozwalający pozyskać pojazdy i maszyny do swojej firmy nie musi przysparzać trudności, nawet jeśli nie osiąga się jeszcze przychodów. Najlepiej skontaktować się z doradcami, którzy objaśnią wszelkie procedury i wyszukają oferty dedykowane młodym przedsiębiorstwom.

Poprzedni artykuł

Najczęstsze usterki w Oplu Astrze H

Następny artykuł

Jak działa kamera samochodowa?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.