Leasing na samochód w dobie pandemii. Co się zmieniło w ostatnim czasie?

Leasing na samochód

Od kilku miesięcy jesteśmy świadkami kolosalnych zmian, jakie zachodzą w Polsce i na świecie. Musimy przystosować się do nowej rzeczywistości i reguł, jakie w niej panują. Nieodłącznym atrybutem stała się maseczka i chociaż powoli staramy się wracać do normalności, wciąż pozostaje wiele niewiadomych. Miłośników motoryzacji, a także właścicieli firm transportowych i spedycyjnych nurtuje wiele pytań. Wśród nich jednym z najważniejszych jest to o zasadność poszerzania lub wymiany floty. Co się zmieniło w ostatnim czasie?

Czy to dobry czas na inwestycje?

Jeśli planowaliśmy inwestycje, ale globalna pandemia pokrzyżowała je nam, wygląda na to, że powoli warto wracać do dawnych założeń. Sytuacja na rynku motoryzacyjnym, a także słupki finansowe, stabilizują się i pokazują, że być może mozolnie, ale jednak staramy się wracać do normalności. Z pewnością siłą napędową będą odważne działania przedsiębiorców. Zatem, jeśli planowaliśmy leasing na samochód lub samochody w naszej firmie, zdecydowanie dobrze byłoby do tych planów sięgnąć, zrobić rozeznanie i w konsekwencji zaryzykować nabyciem nowej floty. To ryzyko jest bowiem całkiem wykalkulowane…

Dlaczego warto zdecydować się na leasing?

Obecny rynek różni się nieco od tego, co było przed pandemią. Oznacza to, że wiele cen uległo zmianie, a zarówno firmy leasingowe, jak i samochodowe potrzebują teraz nowych klientów. Dlatego też nierzadko oferowane warunki są dużo korzystniejsze niż były jeszcze całkiem niedawno. Zachęcają w ten sposób nie tylko do nabycia oferowanych usług czy produktów, ale i napędzają globalną gospodarkę, która potrzebuje dynamicznego rozwoju. Tylko dzięki współpracy inwestorów i firm realizujących różne projekty mamy szansę dźwignąć się z tego ponurego okresu recesji na rynku. Dlatego ze względu na atrakcyjne oferty, ale i wzajemne wsparcie właściwie wszystkich sektorów gospodarki inwestycje są absolutnie konieczne. Warto wspierać biznes lokalny, ale i globalny. Pamiętajmy, by wybierać sprawdzone, zaufane firmy. Santander Consumer Multirent to firma z zatrudniająca doświadczonych ekspertów i oferująca atrakcyjne warunki leasingowania dostosowane zarówno do potrzeb osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą jak i mikro, małych oraz średnich firm.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments