Leasing samochodu

Nowoczesne, wygodne auto to jeden z najlepszych środków transportu. Niestety, koszty zakupu dobrej klasy samochodu są duże, przez co przerastają możliwości nie tylko osób prywatnych, ale również przedsiębiorstw. Nic więc dziwnego, że Polacy chętnie wybierają korzystne dla nich rodzaje finansowania. Jednym z nich jest bez wątpienia leasing samochodu.

Czym jest leasing samochodu

Mówiąc najprościej leasing to nic innego jak przekazanie samochodu przez firmę leasingową osobie lub firmie na czas określony. Podczas jego trwania klient zobowiązany jest do uiszczania rat w określonej wysokości. Auto możemy wykupić lub zwrócić po zakończeniu umowy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat leasingu oraz jego rodzajów odwiedź stronę https://paniala.pl/wiedza/leasing-samochodu/. Znajdziesz tam wiele cennych informacji na temat tej metody finansowania samochodu.

Zalety leasingu

Podstawową zaletą leasingu, jest fakt, że prowadząc działalność gospodarczą możemy obecnie odpisać jego wartość od podatku co daje spore oszczędności. To jednak nie wszystko. Jeśli zdecydujemy się na leasing z wkładem własnym możemy liczyć na znacznie niższe raty niż w przypadku kredytu bankowego.

Rozkwit leasingu w Polsce

To wszystko sprawia, że leasing samochodów w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z roku na rok podpisywane są coraz większe liczby kontraktów oraz ich suma. Wystarczy wspomnieć, że w roku 2014 było to 42,8 milionów złotych a w roku 2017 już 67,8 milionów złotych.

Niepokojące zmiany

Niestety, wszystko wskazuje na to, że w 2019 roku popularność leasingu może okazać się nieco mniejsza. Nie będzie on już bowiem tak opłacalny jak dotychczas. Wszystko przez planowane w Rządzie zmiany, które mają dotyczyć odliczeń kosztów samochodu od podatku. Rząd planuje bowiem podwyższyć z 20 tys. euro do 150 tys. zł limit wartości samochodu, który będzie można odliczyć od podatku. Sprawi to, że zakup tańszych, używanych aut w leasingu przestanie być rozwiązaniem opłacalnym dla wielu z nas. Jeśli więc planujemy podjąć decyzję dotyczącą zakupu auta w leasingu warto się pośpieszyć.

Poprzedni artykuł

Zamienniki do części samochodowych – czy warto?

Następny artykuł

Wypożyczenia auta? Tak, ale na dobrych warunkach

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.