Mercedes – marka z charakterem

Mercedes - marka z charakterem

Mało która marka może pochwalić się taką rozpoznawalnością swojego logo, jak Mercedes. Mało która również sprawia, że klienci kupujący jej produkty całkowicie utożsamiają się z filozofią marki. W przypadku Mercedesa tak trochę jest. Nic więc dziwnego, że oprócz pięknych samochodów, ogromną popularnością cieszą się także akcesoria Mercedes-Benz, od breloków do samochodowych kluczyków do ekskluzywnych modeli zegarków. 

  • Logo rozpoznawalne na całym świecie
  • Marka ludzi z charakterem
  • Czas wyścigu

Logo rozpoznawalne na całym świecie

Logo Mercedes-Benz wymyślił Gottlieb Daimler, jeden z twórców marki, na długo przed jej powstaniem. Do dziś się ono jednak nie zmieniło. Trójramienna gwiazda to jeden z najlepiej rozpoznawalnych znaków na całym świecie. Według magazynu modowego „Complex” (w badaniu przeprowadzonym w 2013 roku) marka Mercedes-Benz uplasowała się na bardzo wysokim, szóstym miejscu, jeśli chodzi o rozpoznawalność marki. To jedna z ikonicznym marek, którą postawić można obok takich gigantów jak Nike, Coca-Cola, Apple, Pepsi. Logo pierwszy raz Daimler umieścił na pocztówce adresowanej do swojej żony, dzisiaj wiele osób marzy o czapce, torbie, zegarku lub perfumach sygnowanych tym znakiem. Nic więc dziwnego, że sklep z akcesoriami Mercedes cieszy się aż taką popularnością – akcesoria.autoidea.pl

Marka ludzi z charakterem

Co sprawia, że klienci chcą posiadać nie tylko samochód marki Mercedes-Benz? Auto oczywiście charakteryzuje się wyjątkową jakością wykonania, doskonałymi parametrami i niebywałą elegancją, sama marka jednak uosabia coś więcej niż tylko doskonałość projektowania samochodów. To marka ludzi odważnych, niepokornych, którzy gotowi byli walczyć o marzenia swoje i swoich najbliższych. Doskonałym przykładem takiej postawy jest Berty, żony Carla Benza. Kiedy po pierwszych próbach jazdy zaprojektowanym przez niego samochodem z silnikiem spalinowym (pierwsza wersja powstała w 1886 roku), okazało się, że nie spotyka się on ze szczególnym zainteresowaniem, a sam Carl zaczął w siebie wątpić, Bertha postanowiła „naocznie” pokazać mężowi, że jego projektu może odnieść finansowy sukces. Jej zdaniem trzeba jednak było pokazać klientom jego praktyczne zastosowanie, jakim miała być jazda długodystansowa. Co więc zrobiła żona jednego z właścicieli marki? 5 sierpnia 1888 r. potajemnie wykradła jeden z egzemplarzy samochodu i wraz z synami pojechała nim do swojej matki. Podczas podróży pokonała ponad 100 km. To oznaczało, że stała się pierwszą osobą (sic) w historii, która odbyła długodystansową podróż  samochodem. Jazda zajęła jej co prawda cały dzień, a po drodze pojawiały się usterki, które trzeba było naprawiać (Bertha bez problemu radziła sobie z usunięciem każdej z nich), jej wyczyn otwierał jednak nową epokę w dziejach nie tylko Mercedes-Benz, ale i całej motoryzacji.

Czas wyścigu

Ogromną popularnością cieszą się m.in. zegarki Mercedes – https://akcesoria.autoidea.pl/kategoria-produktu/zegarki/. Odnoszą się one w dużej mierze do świata wyścigów i współczesnej F1, w której Mercedes ma oczywiście swoją reprezentację. Warto pamiętać, że pierwsza konkurencja Benza, czyli silniki produkowane przez Daimlera i Maybacha spopularyzowały się dzięki zakupowi Emila Jellinka do samochodów wyścigowych. To on zaproponował, aby silnik nazywał się Daimler-Mercedes. O ile Benz i Daimler długo byli konkurencją, to na skutek kryzysu po pierwszej wojnie światowej połączyli siły i zaczęli produkować samochody pod jednym szyldem. Aby żadna ze stron nie poczuła się podporządkowana drugiej, samochodu zaczęto w 1926 roku sprzedawać pod marką Mercedes-Benz.

Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments