Młodzi kierowcy a Ubezpieczenie OC – jak nie przepłacać?

Ubezpieczenie OC

Zakup pierwszego samochodu może być nieco chaotyczny przez co często zapominamy o funduszach na dodatkowe opłaty tj. ubezpieczenie OC. Wysokość składek dla młodych kierowców są dość wysokie. Poniżej kilka wskazówek jak obniżyć ten koszt.

Nie jesteśmy skazani na płacenie wysokich składek OC. Z pomocą przychodzi nam m.in. porównywarka OC, dzięki której w prosty i wygodny sposób znajdziemy najkorzystniejszą ofertę na rynku.

Na rynku istnieją Towarzystwa Ubezpieczeń, która mają w swojej ofercie propozycje skierowane typowo dla świeżych kierowców, dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nie ma sensu decydować się na pierwszą napotkaną ofertę bo może nas to słono kosztować.

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczenia OC?

Rodzaj samochodu oraz jego moc nie jest bez znaczenia, jeśli chodzi o wysokość składki ubezpieczenia OC. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że auto o większej mocy może powodować znaczy wzrost składki ubezpieczeniowej. Przy zakupie samochodu warto wziąć to pod uwagę i wybrać auto z mniejszym silnikiem. Druga sprawa to zniżki, warto zadbać o to aby przed zakupem samochodu mieć już jakieś na koncie i jest na to pewien sposób – zakup motoroweru na długo przed tym, zanim zaplanujemy zakup auta na własność.

Dlaczego akurat motorower? Składki za motorower są niskie, natomiast zniżka naliczana jest tak samo. Zatem, gdy przyjdzie nam płacić za OC auta, które jest sporo wyższe, to wcześniej zdobyte zniżki nie kasują się i będą obowiązywały nadal. W konsekwencji opłata będzie niższa już na starcie.

Współwłaściciel na wagę złota

Dobrą sytuacją dla młodego kierowcy jest ta, gdy ktoś z rodziny zgodzi się, by zostać współwłaścicielem auta. Oczywiście chodzi o osobę z pełnym kompletem zniżek. Wtedy brane pod uwagę są zniżki współwłaściciela. To dość popularny sposób na tańsze ubezpieczenie OC.

Jest też minus takiego rozwiązania, otóż gdy członek rodziny zgodzi się zostać współwłaścicielem auta a my spowodujemy szkodę z naszej winy konsekwencje ponosi także ten drugi współwłaściciel, z większym doświadczeniem.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments