Mobilna myjnia parowa – kiedy warto korzystać?

Mobilne myjnie parowe to innowacyjna usługa, która odmienia myjnie samochodowe, umożliwiając szybkie i skuteczne czyszczenie za pomocą pary. Do kogo kierowana jest usługa? Przede wszystkim do osób, które cenią sobie wygodę oraz najwyższą jakość usług myjących. Z tego typu myjni korzystają przede wszystkim właściciele dużych firm transportowych ze sporą liczbą floty samochodowej, choć coraz większą popularność zyskują mobilne myjnie parowe także w gospodarstwach domowych, gdzie często brakuje czasu na dopilnowanie czystości samochodów.

Jak działa mobilna myjnia parowa?

Czyszczenie zabrudzeń polega na myciu karoserii czy też tapicerki samochodu za pomocą suchej pary o bardzo wysokiej temperaturze dochodzącej nawet do 200 °C. Mycie odbywa się pod bardzo wysokim ciśnieniem (9-12 bar), dlatego ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas czyszczenia. Dzięki temu możliwe jest usunięcie zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc. Mycie za pomocą pary wodnej jest o tyle skuteczne, że bez problemu można zlikwidować uporczywe plamy po tłuszczu, owocach, czerwonym winie, błocie itp. Jakie elementy czyści się za pomocą myjni parowej? Najczęściej są to:

 • samochody (karoseria, koła, felgi, kołpaki)
 • tapicerki, wykładziny, dywany,
 • powierzchnie biurowe, hale przemysłowe,
 • silniki, maszyny elektryczne,
 • materace, kabiny prysznicowe,
 • płytki ceramiczne, posadzki, fugi,
 • elewacje, kostki brukowe, dachy, ogrodzenia,
 • foteliki samochodowe, wózki dziecięce.

Myjnia parowa ma więc wiele zastosowań. Wykorzystuje się ją nie tylko na stacjach benzynowych, myjniach samochodowych i specjalistycznych warsztatach, ale także w gospodarstwie domowym.

Zalety mobilnej myjni parowej

Czyszczenie za pomocą pary wodnej ma wiele zalet. Do najważniejszych zaliczyć można:

 • dokładność – para wnika w najgłębsze szczeliny, gdzie najczęściej zbierają się roztocza, grzyby i bakterie, wysokie ciśnienie gwarantuje szybkie usunięcie brudu z trudno dostępnych miejsc,
 • wielofunkcyjność – za pomocą pary wodnej można czyścić wszelkiego rodzaju sprzęty, maszyny, tapicerkę i wiele innych elementów,
 • doskonała jakość – para nie zostawia plam i zaraz po myciu można użytkować czyszczoną powierzchnię, tak jest np. w przypadku tapicerki, dywanów czy też wykładzin,
 • mobilność – istnieje możliwość mycia w dowolnym miejscu, także opcja dojazdu do klienta,
 • nieszkodliwość dla środowiska – do tego rodzaju mycia wykorzystuje się jedynie parę wodną, nie używa się detergentów ani chemii, nie wspominając już o mniejszym zużyciu wody i prądu.

Nowoczesna technologia mycia przy użyciu suchej pary pod wysokim ciśnieniem dostarcza wielu możliwości świadczenia szerokiego wachlarza usług czyszczenia trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług myjni parowej z dojazdem do klienta mogą rozejrzeć się, czy okolicy ich miejsca zamieszkania świadczone są tego typu usługi. Dobrym pomysłem jest także przejrzenie ofert w Internecie, gdzie wiele firm opiera swoją działalność właśnie na mobilnym czyszczeniu zabrudzeń za pomocą suchej pary. Do takich firm zalicza się profesjonalna firma z Poznania ECO-PARA (https://www.eco-para.eu), która świadczy swoje usługi na terenie całego kraju. Wieloletnie doświadczenie w branży, wykwalifikowany personel i nowoczesny sprzęt gwarantują świadczenie usług na najwyższym poziomie. Wystarczy zapoznać się z ofertą i skontaktować się z firmą osobiście, telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy w celu ustalenia warunków współpracy.

Poprzedni artykuł

Kiedy należy się odszkodowanie z OC sprawcy?

Następny artykuł

Ekonomiczne rozwiązania

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.