Monitoring radiowy sposobem na większe bezpieczeństwo? – 4 porady, jak chronić samochód

Monitoring radiowy, dzięki nowoczesnym technologiom, staje się jednym z najskuteczniejszych środków ochrony zapobiegających kradzieży pojazdów. Jeśli już do tego dojdzie, szybko i skutecznie zlokalizuję naszą własność, mimo wzmożonych starań złodzieja. Jest to więc urządzenie, które gwarantuje spokój ducha, może jednak również posłużyć do wielu więcej czynności. Dowiedz się o wszystkich funkcjach i udogodnieniach już teraz!

  1. Niezależne urządzenie.
  2. Wytrzymałość i gwarancja.
  3. Monitoring GPS całej floty.
  4. Duży krok w przyszłość.

Od momentu powstania pierwszych pojazdów mechanicznych ludzie robili wszystko, żeby zachować je w jak najlepszym stanie, a także chronić przed zakusami złodziei. I choć wymyślano szereg zabezpieczeń mających zwiększyć bezpieczeństwo samochodów, dopiero monitoring radiowy w pełni wywiązuje się z tego zadania. Co więcej, jego szerokie zastosowanie pozwala również na codzienne wykorzystywanie w firmach spedycyjnych czy też wszelkich innych przedsiębiorstwach posiadających własną flotę.

Niezależne urządzenie

Należy pamiętać, że nowoczesnego typu monitoring GPS jest urządzeniem w pełni niezależnym od reszty pojazdu – posiada własne źródło zasilania. Co to oznacza w praktyce? Nawet jeśli złodziej odłączy akumulator, w każdej chwili będzie można aktywować monitoring i odszukać pojazd. Co więcej, technologia ta odporna jest na wszelkie zakłócenia: celowe (np. urządzenia zakłócające sygnał) bądź naturalne (jak garaże podziemne czy grube ściany). Pozostaje ona wyłączona, dopóki jej nie aktywujemy, dzięki czemu mamy zapewnioną prywatność.

Wytrzymałość i gwarancja

Część niezdecydowanych osób poddaje w wątpliwość skuteczność i wytrzymałość urządzenia do monitoringu radiowego. Otóż producenci wysokiej jakości sprzętu dają gwarancję działania baterii nawet do 5 lat, gdy całe urządzenie posiada gwarancję bezterminową! Dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi znalezienie go jest praktycznie niemożliwe, co także wpływa na brak uszkodzeń mechanicznych. Biorąc to wszystko pod uwagę, śledzenie pojazdów będzie możliwe zawsze, kiedy będziemy tego potrzebować.

Monitoring GPS całej floty

Warto również wiedzieć, że lokalizacja samochodu idealnie sprawdza się w przedsiębiorstwach. Dzięki temu rozwiązaniu można uzyskać stały dostęp w parametry techniczne pojazdu znajdującego się nawet setki kilometrów od bazy. Możemy szybko i sprawnie wskazać pracownikom najbliższą stację paliw, potrzebnego mechanika czy chociażby nocleg. Co więcej, śledzenie pojazdów pozwala na weryfikację wykonywanego planu, trzymanie się kursu, jak i samej uczciwości naszych podwładnych. Monitoring radiowy został doceniony już przez niezliczoną ilość przedsiębiorców (w tym największe marki) zarówno za granicą, jak i w Polsce. I nie można się temu dziwić, trend ten zapewne będzie zachowany przez następne długie lata.

Duży krok w przyszłość

Zmiany, które obserwuje się w motoryzacji, a także wszystkich innych dziedzinach, już od jakiegoś czasu zapowiadały globalizację systemów nawigujących i namierzających pojazdy. Pozwalają one na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa, jak również i pełną kontrolę nad posiadanymi autami. Warto więc w tym uczestniczyć i sprawić, że lokalizacja samochodu będzie prosta i możliwa do wykonania w każdej chwili. Aby osiągnąć ten stan, należy kierować swoją uwagę na produkty najlepszych producentów sprzętu, między innymi, za pomocą opinii użytkownik, w tym znanych i rozpoznawalnych marek.

Poprzedni artykuł

Spawarki dla profesjonalistów do warsztatów i serwisów

Następny artykuł

Samóchod i jego reduktor – dobrana para

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.