Motor Trade Insurance – Ubezpieczenie dla biznesów, w których występuje ryzyko związane z pojazdami

Samochody muszą być w pełnej gotowości, a kierowcy przygotowani do drogi. Firmy z branży motoryzacyjnej i branży usług motoryzacyjnych, żeby działać prężnie, muszą być odporne na ryzyko. Dlatego się ubezpieczają.

Nie tylko na drodze

Ryzyko powiązane z pojazdami jest bardzo szerokie. Może dotyczyć poszkodowanego w zakresie szkody na mieniu (uszkodzenia samochodu, ciężarówki czy motoru) lub szkód na osobach (np. w wyniku wypadków). Ucierpieć może też interes finansowy właściciela pojazdu – wskutek uszkodzenia go, zniszczenia lub kradzieży. Pojawić mogą się też nieprzewidziane zdarzenia, przez które niezbędne będzie udzielenie pomocy m.in. w zakresie holowania uszkodzonego samochodu, jego naprawy w miejscu wystąpienia usterki czy konieczności wynajęcia i podstawienia pojazdu zastępczego.

Wszystkie te sytuacje – w razie wystąpienia – mogą mieć negatywny wpływ na działalność firmy. Szczególnie, jeśli jest to przedsiębiorstwo skupiające się na motoryzacji. Trudno wyobrazić sobie jazdę próbną uszkodzonym samochodem czy niemożność podstawienia przez mechanika innego środka transportu.

Ubezpieczenie biznesu

Firmy, których działalność obejmuje ryzyko związane z pojazdami (samochodami, ciężarówkami, motorami), starają się zabezpieczyć swoją pracę. Jednak nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe proponują równie korzystne warunki.

Najbardziej atrakcyjne są te, których podstawą jest indywidualne podejście do klienta. The Insurance Factory, w trakcie kalkulacji oferty, bierze pod uwagę specyfikę każdego przedsiębiorstwa. Dzięki takiemu podejściu możliwe jest dokładne określenie potrzeb firmy. Dopiero na tej podstawie przygotowywana jest umowa ubezpieczeniowa, co pozwala klientom zaoszczędzić na polisie nawet do 50% kosztów.

Atrakcyjna polisa

Pakiet Motor Trade Insurance (https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance/) dedykowany jest przede wszystkim firmom z branży motoryzacyjnej. Atrakcyjne warunki oferowane są przedsiębiorcom powyżej 25. roku życia. Dzięki temu, że polisy obejmują głównie kierowców, a nie tylko konkretne pojazdy, ich działalność może być bardziej elastyczna.

Skorzystać mogą nie tylko zawodowi kierowcy i dealerzy samochodowi. Ubezpieczenia przeznaczone są też dla osób zajmujących się usługami motoryzacyjnymi – dla właścicieli warsztatów, mechaników czy serwisantów.

Polisy pokrywają m.in. koszty związane z użytkowaniem pojazdów (także czyszczenie) i ich naprawą. Wszystko po to, by zarówno flota, jak i pracownicy przedsiębiorstwa mogli sprawnie funkcjonować.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments