Na czym polega auto kosmetyka?

Auto kosmetyka będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, których samochód nie prezentuje się już tak fantastycznie jak w dniu zakupu. Nie wszyscy mają świadomość, że rezultat procesu będzie zdecydowanie lepszy w porównaniu do tradycyjnego woskowania i mycia.

Ponadto auto kosmetyka przywiązuje uwagę praktycznie do najdrobniejszych szczegółów takich jak usuwanie rys z lakieru, resztek owadów, mikrozadrapań. Podczas tego procesu dokonywane jest również czyszczenie komory wlewu paliwa.

Osoba, która zdecyduje się na poddanie swojego samochodu tak kompleksowej pracy sprawi, że zdecydowanie podniosą się przede wszystkim walory estetyczne auta. Wzrośnie tym samym wartość rynkowa pojazdu w przypadku, gdyby właściciel doszedł do wniosku, że sprzedaż samochodu będzie sensownym rozwiązaniem. Zadaniem auto kosmetyki jest wypolerowanie, oczyszczenie, a także zagruntowanie każdego elementu samochodu we wnętrzu.

Czy koszt auto kosmetyki jest wysoki?

Należy mieć świadomość, że w przypadku, gdy właściciel samochodu zdecyduje się na zlecenie procesu fachowcom, którzy wykorzystują bardzo wysokiej jakości preparaty, cena może być bardzo wysoka. Auto kosmetyka może jednak sprawić, że auto zostanie doprowadzone do wyjątkowej estetyki.

Jak przebiega cały proces?

Pierwszy etap polega na gruntownym myciu, a także czyszczeniu karoserii w celu usunięcia dużych ilości zanieczyszczeń, nalotów. Fachowcy będą także czyścili gumowe uszczelki wokoło okien, szyby, logo samochodu oraz element wykończeniowe. Ponadto najbardziej istotną czynnością jeszcze przed przystąpieniem do renowacji lakieru samochodowego będzie umycie felg, kół, zawieszenia i nadkoli.

Warto wiedzieć, że do mycia lakieru stosowane są bardzo miękki rękawice z mikrofibry, by zapobiec ewentualnemu zarysowaniu karoserii jeszcze przed renowacją lakieru. Fachowcy stosują w tym celu specjalnej glinki, która będzie im umożliwiała usunięcie różnego rodzaju zanieczyszczeń. Nie każdy wie, że pominięcie glinkowania może w konsekwencji doprowadzić do utrudnienia polerowania lakieru, a także uzyskania najwyższej możliwej jakości jeżeli chodzi o dziedzinę polerki samochodowej.

Kolejnym etapem będzie wykonanie bardzo kompleksowego oczyszczenia wnętrza. Będzie ono obejmowało takie czynności jak: pranie tapicerki i podsufitki, pucowanie. Celem takich działań jest usunięcie zanieczyszczeń oraz plam. Następnie musi zostać wykonany kompleksowy proces klimatyzowania. Powierzchnie muszą być oczywiście zabezpieczone odpowiednimi preparatami, których zadaniem będzie ochrona materiałów przed starzeniem wywołanym działaniem promieni UV.

Jakie są zalety auto kosmetyki?

Do zalet kosmetyki samochodowej należy zaliczyć przede wszystkim zmniejszenie negatywnych skutków działania warunków atmosferycznych na lakier. Kolejnym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że lakier zyska dodatkowe zabezpieczenie przed zimą. Regularna kosmetyka samochodowa sprawi, że karoseria będzie zdecydowanie łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Dodatkowo powłoka lakiernicza pojazdu będzie chroniona przed działaniem promieniowania UV.

Więcej informacji na http://picuj.pl/

Poprzedni artykuł

Samochód dostawczy dla małego biznesu

Następny artykuł

Wypożyczalnia samochodów – co trzeba wiedzieć?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.