Na czym polega mycie samochodu na dwa wiadra?

Wysokiej jakości środki czyszczące, przestrzeganie zaleceń producenta kosmetyków do mycia samochodu plus odpowiednia technika mycia, gwarantują właściwą pielęgnację lakieru i piękny połysk. Mycie na dwa wiadra pozwala uzyskać najlepsze efekty, bez uszkadzania lakieru.

Do łask wraca własnoręczne mycie pojazdu, ponieważ nie wszyscy są zadowoleni z jakości oferowanej przez automatyczne myjnie samochodowe. Co więcej, w okresie letnim dostanie się do nich, często graniczy z cudem. Alternatywą jest umycie auta na ulicy czy przed domem. Dbanie o czystość pojazdu to wyzwanie stojące przed każdym kierowcą. Na rynku istnieje wiele środków, które ułatwiają czyszczenie lakieru, szkła i elementów plastikowych oraz odpowiednią pielęgnację tapicerki. Jak umyć samochód, aby nie ucierpiał na tym lakier? Jak przedłużyć żywotność lakieru i sprawić, że będzie wyglądać jak świeżo umyty nawet po kilku dniach?

Mycie na dwa wiadra – o co chodzi w tej metodzie?

Technika ta polega na myciu samochodu z wykorzystaniem dwóch wiader. W jednym przygotowujemy czystą wodę do płukania rękawicy lub ściereczki używanej do mycia pojazdu. Wkładamy do niego separator brudu, który spełnia tu istotną funkcję – utrzymuje zanieczyszczenia na dnie wiadra. W drugim szykujemy roztwór szamponu samochodowego z wodą, zgodnie z instrukcjami producenta środka czyszczącego, ponieważ właściwe proporcje pozwolą usunąć zaschnięty brud, a jednocześnie nie będziemy mieć problemu z zaciekami z szamponu. Po umyciu karoserii rękawicę lub ścierkę najpierw moczymy w wiadrze z czystą wodą i tak wypłukane dopiero wkładamy do wiadra z szamponem. Dzięki temu spłukujemy cały brud i nieczystości z rękawicy w wiadrze, a specjalna wkładka utrzymuje wszystko na jego spodzie. Aby uniknąć pomyłki w trakcie mycia, możesz zainwestować w pojemniki o różnych kolorach. Separator można także dla pewności umieścić w obu wiadrach.

Dlaczego należy płukać rękawicę w osobnym wiadrze?

Jak łatwo się domyślić lakier mimo powłoki ochronnej można łatwo zarysować, jeśli będziemy w niego wcierać brud. Wystarczy większe ziarnko piasku, aby zniszczyć delikatną strukturę lakieru na karoserii. Płucząc rękawicę w osobnym wiadrze, eliminujemy znaczną ilość tych drobinek i unikamy tworzenia nowych zarysowań.

Do mycia progów, felg i zakamarków, gdzie gromadzi się więcej zanieczyszczeń, zaleca się używanie osobnej rękawicy lub ścierki.

Dla pewności można potrzeć rękawicą czy ściereczką o separator, aby mieć pewność, że jak najwięcej osadu zostanie na dnie pojemnika. Ten sposób mycia pozwala nam zaoszczędzić zarówno wodę, jak i środki czyszczące, gdyż w przypadku dużych zabrudzeń musielibyśmy częściej zmieniać wodę w wiadrze i zużywać więcej szamponu

Gdzie można nabyć szampon samochodowy oraz separator brudu?

Niezbędne narzędzia do bezpiecznego mycia samochodu metodą na dwa wiadra można zakupić w specjalistycznych sklepach z kosmetykami samochodowymi, np. CarGeek.pl. Sklepy auto detailingowe tego typu oferują szeroki wachlarz chemii samochodowej oraz dedykowanych akcesoriów do ręcznego mycia pojazdu. Warto postawić na sprawdzone rozwiązania.

Poprzedni artykuł

Autokosmetyka – poznaj 5 produktów, które każdy kierowca powinien posiadać

Następny artykuł

Chcesz kupić używane auto? Sprawdź je przed zakupem!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.