Na czym polega transport samochodów na lawecie zza granicy do Polski?

Transport pojazdu na lawecie może dotyczyć różnych przypadków. Często spotykaną sytuacją jest zakup powypadkowego auta za granicą kraju, czy też uszkodzenie lub awaria własnego samochodu, uniemożliwiająca samodzielny powrót na kołach do domu. Wtedy dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług transportu samochodów lorą lub lawetą.

Transport aut osobowych i dostawczych

Transport samochodów zza granicy do Polski może dotyczyć różnego rodzaju pojazdów. Równie często przewożone są samochody osobowe, jak i auta dostawcze. Czasem mogą być to pojazdy uszkodzone, bez ważnego przeglądu technicznego, nie pozwalające na poruszanie się nimi na drogach. Równie często są to auta sprawne, a my zwyczajnie nie mamy czasu ani możliwości, aby osobiście ruszyć w trasę i odebrać je poza granicami kraju. Wtedy najprostszym wyjściem jest zlecenie przywiezienia samochodu profesjonalnej firmie, świadczącej takie usługi. Jeśli planujemy szybko sprowadzić jedno auto osobowe lub dostawcze, warto zdecydować się na skorzystanie z transportu lawetą. Gdy chcemy przewieźć kilka lub kilkanaście samochodów, i zależy nam na atrakcyjnej cenie, wtedy odpowiednia będzie lora, czyli dwupoziomowa ciężarówka do profesjonalnego przewozu większe ilości aut.

Koszt przywiezienia samochodu z zagranicy

Istnieją różne możliwości, aby przewieźć do naszego kraju auto z zagranicy. Najtańszą opcją jest odnalezienie firmy transportowej, która porusza się na trasie odbioru i dostawy pojazdu, oraz akurat posiada wolne miejsce na lawecie bądź lorze. Jeżeli uzgodnimy możliwość doładunku naszego pojazdu do takiego transportu, zapłacimy o wiele niższą cenę niż za standardowy transport na lawecie. Jeśli nie mamy możliwości skorzystania z powyższej opcji, drugim wyjściem będzie wynajęcie prywatnej lawety bądź ciężarówki, co jednak wiąże się z wyższymi kosztami. Aktualne uśrednione stawki transportu aut na terenie Europy oscylują w granicach 0,50-1,70zł za każdy przejechany kilometr. Cena zależy od wymiarów i wagi pojazdu. Ze względu na rozmiar, wyższą cenę zapłacimy za transport samochodów dostawczych. Zazwyczaj im dalsza odległość jest do pokonania, tym niższa będzie stawka za kilometr. Pomocne w zorganizowaniu transportu mogą być specjalne serwisy internetowe, pośredniczące w zawarciu transakcji przewozu samochodów. Również na popularnych portalach nie brakuje ofert transportu lub ogłoszeń osób, szukających możliwości sprowadzenia pojazdu do Polski. Należy pamiętać, by przed rozpoczęciem przewozu ustalić dokładne szczegóły i ostateczną cenę usługi, oraz w miarę możliwości zweryfikować wiarygodność firmy transportowej, której powierzamy samochód. Pozwoli to w późniejszym czasie uniknąć przykrych niespodzianek, takich jak uszkodzenie pojazdu w transporcie czy niedostarczenie go do wskazanego miejsca.

Jeżeli stoimy przed koniecznością przewiezienia samochodu zza granicy do Polski, warto zdecydować się na skorzystanie z profesjonalnej firmy, świadczącej usługi transportowe. Wybierając przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji na rynku, cieszące się dobrymi opiniami zadowolonych klientów, możemy liczyć na bezpieczny, terminowy i rzetelny transport samochodu osobowego lub dostawczego.

Poprzedni artykuł

Jak wysłać koła kurierem?

Następny artykuł

Turbosprężarka – czym jest, jak działa i jak o nią dbać?

3 Komentarze

  • Od wielu lat korzystam z transportu aut z Niemiec do mego komisu. To najtańszy sposób na transport większej ilości aut.

  • Lora to fantastyczne rozwiązanie. Dzięki niej można jednocześnie dużo zarobić i zaoszczędzić na transporcie aut.

  • Dużo lepiej opłaca się kupić auto za granicą i je przywieźć nawet korzystając z usług takich firm, niż przepłacać w Polsce.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.