Najczęstsze usterki w Oplu Astrze H

Opel Astra to samochód klasy kompaktowej, produkowany od 1991 roku. Co kilka lat niemiecki producent wprowadza kolejne generacje auta. Opel Astra H jest trzecią generacją, która pojawiła się na rynku w 2004 roku. Najstarsze modele mają dziś 15 lat. Jak wygląda ich awaryjność? Przyjrzyjmy się najczęściej występującym usterkom.
Silnik w Oplu Astrze H
Opel Astra H to model oferowany z czterema silnikami benzynowymi: 1.4, 1.6, 1.8 oraz 2.0 a także z wysokoprężnymi: 1.3, 1.7 i 1.9. „Kontaktują się z nami klienci, którzy zaobserwowali podwyższone zużycie oleju silnikowego. Są oni właścicielami wersji benzynowych” – opowiada nam sprzedawca sklepu DoOpla.pl. Zaleca się im regularne sprawdzanie stanu oleju silnikowego.
Czujni powinni być również posiadacze samochodu z silnikiem diesla 1.9 CDTI. Jest to jednostka wyposażona w filtr cząstek stałych, który lubi się zatykać, zwłaszcza w autach użytkowanych głównie w mieście. „A jeśli chodzi o wysokoprężny silnik 1.7 CDTI, zdarzają się sytuacje odkręcającej się pompy oleju” – wyjaśnia nam dalej doradca ze sklepu DoOpla.pl.
We wszystkich jednostkach silników wysokoprężnych zdarzają się zatarcia turbosprężarki i uszkodzenia zaworu EGR, który odpowiada za recyrkulację spalin.
Nadwozie Opla Astra H
Nadwozie Opla Astry H wykonane jest z blachy ocynkowanej. Pomimo, że jest to solidna, niemiecka produkcja, w niektórych przypadkach, na tylnej klapie pod chromowaną listwą pojawiają się ogniska rdzy. Zdarzało się nawet, że występowały one tuż po opuszczeniu salonu sprzedaży nowych samochodów. Gdy tylko zostaną zauważone, należy je natychmiast usunąć. Jest to jednak jedyny taki newralgiczny punkt podatny na korozję.
Elektronika w Oplu Astrze H
Mechanicy samochodowi zwrócili naszą uwagę na układ klimatyzacji. Zalecają regularne sprawdzanie jego stanu technicznego, ponieważ często dochodzi do rozszczelnienia układu. W efekcie czynnik chłodniczy wraz z olejem wydostaje się na zewnątrz i dochodzi do zatarcia kompresora klimatyzacji. Wówczas niezbędna jest regeneracja kompresora czyli rozebranie go na czynniki pierwsze, dokładne ich sprawdzenie, wymiana uszkodzonych części w Oplu Astrze H i ponowne złożenie.
Zawieszenie
Do serwisów zgłaszają się klienci z zużytymi łącznikami stabilizatorów, końcówkami drążków kierowniczych i górnymi łożyskami kolumn resorujących. Naprawa tych elementów i zakup nowych części do Opla Astry H nie jest zbyt kosztowna, natomiast amortyzatory przy korzystaniu z auta nawet na polskich drogach, bez problemu wytrzymują przebiegi ponad 150 tys. km – jest się czym pochwalić.
Podsumowanie
Opel Astra jest jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji wśród aut kompaktowych. To samochód, który nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych. Obsługa nie jest zbyt skomplikowana ani kosztowna, a przy zakupie części do Opla Astra H mamy szeroki wybór nie tylko oryginalnych produktów, ale także tańszych zamienników o równie wysokiej jakości.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.