Najlepsze pakiety ubezpieczeń samochodu dla młodych kierowców

Nawet jeśli prawo jazdy posiadasz dopiero od niedawna, z pewnością wiesz, że każdy właściciel samochodu zobowiązany jest do wykupienia ubezpieczenia OC swojego pojazdu. Na rynku dostępne są też jednak dobrowolne polisy komunikacyjne. Czy warto się na nie zdecydować?

Jakie ubezpieczenia masz do wyboru?

Autocasco

Ubezpieczenie AC to najpopularniejszy dodatek do polisy OC, bardzo często oferowany w jednym pakiecie OC/AC. Najczęściej gwarantuje ono rekompensatę w następujących przypadkach:

  • kradzież pojazdu, jego elementów lub wyposażenia,
  • uszkodzenie w wyniku zderzenia z innym pojazdem, zwierzęciem, człowiekiem lub przedmiotem (nawet jeśli to kierujący był sprawcą kolizji),
  • uszkodzenie przez osoby trzecie (również wtedy, gdy sprawca nie został zidentyfikowany),
  • uszkodzenie w wyniku zdarzeń losowych takich jak np. pożar, zalanie, grad czy uderzenie pioruna.

AC to przydatne zabezpieczenie, które znacząco może obniżyć koszty utrzymania pojazdu.

Assistance

Assistance jest kolejną polisą często wybieraną przez zmotoryzowanych. Jej wykupienie warto rozważyć szczególnie wtedy, gdy jest się dopiero początkującym kierowcą, bez dużego doświadczenia na drodze. W ramach tego ubezpieczenia możesz liczyć np. na holowanie pojazdu po kolizji, dowiezienie benzyny, gdy zbraknie Ci jej w trasie, pomoc w wymianie przebitej opony czy naładowaniu akumulatora.

Assistance pozwoli Ci poczuć się pewniej za kierownicą i będzie nieocenione – zwłaszcza, gdy kłopoty drogowe spotkają Cię za granicą (przed wyjazdem upewnij się tylko koniecznie, jaki jest zakres terytorialny Twojej polisy!).

NNW

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków to kolejna dobrowolna polisa komunikacyjna – może być nim objęty zarówno kierowca, jak i pasażerowie. Odszkodowanie jest wypłacane, gdy w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia na drodze dojdzie do uszkodzenia ciała, utraty zdrowia lub śmierci ubezpieczonego. Co istotne, świadczenie otrzymasz również wtedy, gdy sam będziesz sprawcą wypadku.

Ponieważ zakres ubezpieczeń dobrowolnych jest zależny od towarzystwa ubezpieczeniowego, przed zakupem koniecznie sprawdź szczegóły polisy w dokumencie OWU i upewnij się, że odpowiada ona Twoim potrzebom.

Dlaczego warto zdecydować się na pakiet polis?

Zakup pakietu polis da Ci przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, zapewniając kompleksowe zabezpieczenie przed finansowymi skutkami nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Nabywając kilka polis jednocześnie z reguły zapłacisz też mniej, niż gdybyś każdą z nich kupił oddzielnie. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli ze względu na krótki staż za kierownicą nie dysponujesz jeszcze zniżkami za bezszkodową jazdę.

Skorzystaj z kalkulatora dostępnego na stronie multiagencji CUK, aby wygodnie porównać oferty interesujących Cię polis w ponad 30 towarzystwach ubezpieczeniowych.

Poprzedni artykuł

Samochód dostawczy z drugiej ręki – czemu nie

Następny artykuł

Ubezpieczenie samochodu – jaka polisa będzie dla Ciebie najkorzystniejsza?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.