Najlepszy kredyt na samochód dla firm, czyli jaki?

Samochód w firmie traktowany jest jak narzędzie, którego używa się w celu uzyskania przychodu. Po zakładanym okresie eksploatacji, kiedy staje się nadmiernym kosztem, przedsiębiorstwo po prostu się go pozbywa. Dlatego kredyt na samochód dla firm powinien przede wszystkim gwarantować dwie rzeczy: najniższą możliwą miesięczną ratę przy satysfakcjonującym wyposażeniu auta, a także możliwość łatwego zbycia pojazdu, kiedy dla firmy stanie się on ciężarem. Taki właśnie jest Kredyt EasyDrive oferowany w ramach programu Volkswagen Financial Services. Sprawdź szczegóły!

Kredyt na samochód dla firm z niską ratą

Volkswagen Financial Services oparł swój produkt, Kredyt EasyDrive, na rynkowej wartości końcowej pojazdu. W tym kredycie klient spłaca jedynie kwotę, która stanowi prognozowaną utratę wartości auta w okresie umowy kredytowej. W zależności od długości czasu kredytowania może to być nawet około połowy wartości samochodu. Mówiąc prościej: klient może spłacić jedynie połowę wartości auta, dzięki czemu ten kredyt na samochód dla firm charakteryzuje się niskimi ratami miesięcznymi.

Bez kłopotów po spłaceniu kredytu na samochód dla firm

Niskie raty to jednak nie jedyna zaleta Kredytu EasyDrive. Drugi atut, który jest równie istotny dla przedsiębiorców, to możliwość oddania samochodu kredytodawcy na zakończenie okresu kredytowania, co zresztą gwarantuje umowa. Wtedy można np. wziąć kolejny samochód na kredyt i cieszyć się nowym pojazdem na gwarancji. Jest to ogromna zaleta dla przedsiębiorców, którym zależy na posiadaniu nowoczesnej i sprawnej floty aut.

Możesz także zatrzymać auto

Oczywiście zwrot samochodu to nie jedyna możliwość zakończenia umowy kredytowej. Auto można także wykupić, i to na dwa sposoby:

  • spłacając jednorazowo pozostałą wartość samochodu,

  • płacąc pozostałą wartość samochodu w ratach, posiłkując się przy tym innym kredytem.

Jak niska może być rata?

Volkswagen Passat to auto, które w wersji Trendline kosztuje 94 690 zł. Tymczasem w Kredycie EasyDrive rata za takie auto może wynosić 942 zł, czyli około 1% wartości pojazdu. Łatwo to policzyć przy użyciu kalkulatora online, dostępnego na stronie internetowej kalkulator.vwbank.pl/vw. Należy w tym celu założyć następujące parametry finansowania:

  • zaciągnąć kredyt na nowy samochód na 48 miesięcy,

  • wpłacić 20% wartości pojazdu jako wkład własny,

  • ustalić roczny limit kilometrów na 20 tys.

Za taką kwotę miesięcznie można korzystać z eleganckiego i nowoczesnego samochodu z segmentu D. Istnieje również możliwość zakupu nowego samochodu na kredyt bez konieczności własnej wpłaty, wybierając następujące parametry:

  • 48-miesięczny okres kredytowania,

  • 0% wkładu własnego,

  • 20 tys. rocznego limitu kilometrów.

Powyższe parametry pozwolą otrzymać miesięczną ratę w wysokości 1 599 zł.

Kredyt na nowy samochód, a może leasing?

W celu dopasowania opcji kredytowej, która będzie najbardziej optymalna dla własnej firmy, można wykonać symulację kredytu na wspomnianym kalkulatorze. Co istotne, można w nim również dokonać symulacji Leasingu EasyDrive, który także gwarantuje niskie raty, a dla większości firm może być bardziej korzystnym fiskalnie rozwiązaniem niż kredyt na nowy samochód.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
samator

Żaden kredyt nie jest dobry, bo mało że trzeba go oddać to jeszcze za niego zapłacić. Ale wybierając mniejsze zło można wziąć kredyt na zakup środka transportu w banku Raiffeisen bo bank kredytuje zarówno nowe jaki i używane autka