Wprowadzenie do powszechnego użytku turbosprężarek w samochodach ciężarowych w 1938 roku osobowych w 1973 było prawdziwą rewolucją w motoryzacji. Turbina samochodowa, dzięki sprzężonemu powietrzu poprawia osiągi silnika. Jej wprowadzenie pozwoliło…

Naprawa turbin samochodowych w Polsce

Naprawa turbin samochodowych w Polsce

Wprowadzenie do powszechnego użytku turbosprężarek w samochodach ciężarowych w 1938 roku osobowych w 1973 było prawdziwą rewolucją w motoryzacji. Turbina samochodowa, dzięki sprzężonemu powietrzu poprawia osiągi silnika. Jej wprowadzenie pozwoliło m.in. na zmniejszenie rozmiarów silników oraz ograniczenie emisji spalin. Rozwiązanie to stosowane jest już powszechnie i jak każda część samochodu może ulec uszkodzeniu. Zazwyczaj w takich przypadkach możliwe są dwa wyjścia – wymiana całej turbosprężarki lub jej regeneracja. Naprawą uszkodzonych turbin zajmują się wyspecjalizowane zakłady w całej Polsce. Nie ma znaczenia czy znajdujemy się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku czy Radomiu, zawsze możemy liczyć na fachową diagnostykę i naprawę turbin samochodowych.

Liczy się wiedza i fachowość

Przystępując do naprawy turbosprężarek, czy to w samochodach osobowych, czy ciężarowych, warto korzystać z rzetelnych i sprawdzonych zakładów. Regeneracja turbiny nie jest zadaniem prostym – wymaga dużej precyzji i fachowości. Już sam demontaż i diagnostyka każdego z elementów składających się na system to wyzwanie. Dzięki profesjonalnym urządzeniom pomiarowym i bogatemu doświadczeniu mechaników możliwa jest ocena możliwości przywrócenia urządzenia do stanu używalności lub wskazanie konieczności utylizacji. Po przeprowadzeniu mycia i piaskowania części ważne jest także właściwe wyważenie ruchomych elementów turbiny, aby zapewnić jej dalsze długotrwałe działanie. Konieczne jest też przeprowadzenie próby szczelności – jako urządzenie działające pod dużym ciśnieniem turbosprężarka jest szczególnie czuła na wszelkie nieszczelności.

Regenerowana jak nowa

Korzystając z fachowej pomocy przy regeneracji turbosprężarki można mieć pewność, że posłuży ona jeszcze przez długi czas. Specjaliści twierdzą, że prawidłowo przeprowadzona naprawa turbiny gwarantuje sprawność urządzenia na poziomie nowego modelu. Wybierając zakład, któremu powierzymy regenerację części warto zapytać o gwarancję. Najlepsi mechanicy bez oporów udzielają nawet rocznej gwarancji wysokiej jakości działania naprawionej turbosprężarki. Należy zwrócić także uwagę na certyfikacje uzyskane przez pracowników zakładu.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę http://naprawaturbosprezarek.biz/turbospr–arki.html

Oceń post

Zostaw komentarz