Nie zapomnij o serwisie instalacji gazowej LPG przed zimą !

Zima jest szczególną porą roku, do której trzeba się odpowiednio przygotować i to niewątpliwie pod każdym względem. Tak samo jest w przypadku samochodu, a w szczególności tego będącego na LPG. Koniecznie trzeba mu jesienią przeprowadzić przegląd techniczny. Nie należy zwlekać z tym do pojawienia się pierwszych śniegów lub też drastycznego spadku temperatury, ponieważ nic na tym nie zyskamy, a jedyne co to możemy popsuć sobie nerwy oraz samochód.

Najlepiej jest dokonywać przeglądów samochodów z instalacją LPG regularnie raz do roku jeżeli nie ma się zbyt dużego przebiegu i to przed zimą, zanim temperatura spadnie poniżej 0 stopni. Pierwszą z podstawowych rzeczy, jaką trzeba sprawdzić to to czy przewody na połączeniach są szczelne. Nie należy jednak sprawdzać tego samemu. Trzeba bowiem udać się do warsztatu samochodowego, w którym za pomocą detektora nieszczelności zostanie sprawdzone czy są jakieś nieszczelności. Jeżeli okaże się, że są to wówczas będzie to zasygnalizowane za pomocą błyskających diod oraz dźwięku. Następnie koniecznie trzeba wymienić filtry, ponieważ to właśnie one zabezpieczają silnik samochodu przed zanieczyszczeniami, jakie dostają się do zbiornika podczas tankowania z paliwem. Co więcej zanieczyszczenia oleiste mogą uniemożliwić przełączenie benzyny na gaz poprzez blokowanie wtryskiwaczy gazu. Dzieje się tak najczęściej, kiedy temperatura spadnie poniżej 0 stopni, a filtry są nie wymienione. Samochód wówczas podczas przełączania paliwa gaśnie. Z tego powodu tak ważne jest to, aby co roku wymieniać filtry. Niektórzy kierowcy gorszą się, gdy samochód spala więcej gazu, nie ma takiego przyspieszenia jak zawsze, gaśnie podczas przełączania gazu, a na dodatek jeszcze silnik zaczyna nierówno pracować. Sądzą, że auto się psuje. Nie jest to do końca prawdą, gdyż te wszystkie objawy spowodowane mogą być właśnie zanieczyszczonymi filtrami i gdy je się tylko wymieni na nowe to samochód zaczyna pracować tak jak powinien. Wymiana filtrów nie jest trudnym zadaniem i z pewnością każdy mężczyzna byłby sobie sam w stanie z tym poradzić. Jednak w przypadku posiadania instalacji LPG lepiej zdać się na mechanika, żeby podczas wymiany filtrów nie przestawić ustawień instalacji autogazu. Również należy pamiętać o tym, aby wyregulować instalację LPG. Dzięki wykonaniu tej czynności auto nie będzie zużywać za dużo paliwa. Poza tym trzeba także sprawdzić świece zapłonowe. Jeżeli bowiem któraś okazałaby się spalona to może być problem z odpaleniem samochodu. Problem ten w szczególności nasila się przy niskich temperaturach. To też koniecznie trzeba sprawdzić czy świece działają tak jak powinny i nic złego się z nimi nie dzieje.

Okazuje się, że serwis LPG przed zimą nie jest niczym skomplikowanym albo jakoś w szczególności czasochłonnym. Dlatego nie należy pod żadnym pozorem się od niego wymigiwać, gdyż nie wykonanie go może przynieść tylko szkody. Jeżeli natomiast mamy wszystko sprawdzone to nie musimy się martwić, że w momencie, gdy spadnie temperatura poniżej 0 stopni to zaczną się problemy z odpalaniem samochodu, a także będzie on pobierał dużo więcej paliwa. Tak więc jak najbardziej opłaca się regularnie co roku wykonywać serwis LPG przed zimą, niż później wydawać o wiele więcej pieniędzy na naprawę samochodu z powodu nie powymieniania niektórych rzeczy na czas.

Jeżeli jeszcze nie zrobiłeś serwisu instalacji gazowej w swoim samochodzie, zapraszamy do kontaktu: Energy Gaz Polska

Poprzedni artykuł

Jaka jest akcyza na auto sprowadzane z Niemiec? – wszystko o podatkach przy sprowadzaniu używanego samochodu

Następny artykuł

Czy warto zainwestować w inteligentny dom?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.