Niezawodny system dystrybucji części samochodowych – na co zwrócić uwagę?

Sprawdzony i pewny system dystrybucji to fundament niezawodnego dostawcy części samochodowych. Warsztaty samochodowe, sklepy motoryzacyjne, czy różnego rodzaju przedsiębiorstwa, dla których ważna jest szybka i sprawna dostawa części powinny pod lupę wziąć właśnie ten element podczas poszukiwań idealnego dystrybutora dla swojej firmy.

Wzorowy dystrybutor części samochodowych – cechy charakterystyczne

Jedną z najważniejszych cech niezawodnego systemu dystrybucji bezapelacyjnie jest wysoka skuteczność. Poddawany ciągłym zmianom rynek oraz tempo pracy wymaga szybkiej reakcji, a co za tym idzie, ekspresowych dostaw. Czas to pieniądz i każdy przedsiębiorca próbujący aktywnie i prężnie funkcjonować zdaje sobie z tego sprawę. Pod pojęciem ‘skuteczności’ znajduje się także pewność, że część na pewno zostanie dostarczona w wyznaczonym czasie. Jakiekolwiek opóźnienia mogą mieć negatywny wpływ na działanie firmy np. poprzez wstrzymanie napraw, czy niedotrzymania terminu realizacji zlecenia, dlatego niezawodność dostawcy części samochodowych jest tak istotna.

Kolejną ważną kwestią jest łatwy i ogólnodostępny system zamówień, do którego można mieć dostęp 24h na dobę. Najlepiej sprawdzają się intuicyjne katalogi internetowe, w których zarówno przeglądanie ofert, jak i późniejsze złożenie zamówienia jest proste i nie pozostawiające żadnych wątpliwości.

Dystrybucja części samochodowych – postępujące zmiany

W ostatnich latach rynek motoryzacyjny poddawany jest istotnym zmianom. Znacząco spada udział sprzedaży detalicznej dla klientów indywidualnych na rzecz hurtowych zakupów mechaników i warsztatów samochodowych. Duże koncerny dystrybucyjne prowadzą coraz bardziej agresywną politykę ekspansyjną, zupełnie pomijając istotną rolę lokalnych sklepów i hurtowni, które w znacznym stopniu mogą przyspieszyć proces dystrybucji. Niezawodny system dystrybucji powinien z powodzeniem czerpać z obu źródeł, na pierwszym miejscu stawiając wygodę i komfort docelowego odbiorcy.

Idealny system dystrybucji

„- Dzięki temu, że dostarczamy zamówiony towar w określonym czasie, pozwalamy naszym Partnerom na obniżenie ich stanów magazynowych przy jednoczesnym posiadaniu szerokiej oferty asortymentowej. Rozwiązanie to przynosi również bez wątpienia widoczne i namacalne oszczędności. Większość sklepów i hurtowni motoryzacyjnych zaopatrujemy w trybie nocnym – zamawiając towar do godz. 18:00, zostanie on dostarczony najpóźniej do godz. 8:00 dnia następnego.” – mówi specjalista z ProfiAuto – jednego z najlepszych na rynku dystrybutorów części zamiennych. „- Trzon naszego systemu dystrybucji tworzy znakomita współpraca z lokalnymi Partnerami Handlowymi, którymi w większości są hurtownie i sklepy motoryzacyjne, zaopatrujące w towar warsztaty samochodowe. Naszą siłą jest wysoce efektywny system logistyczny oparty na najnowocześniejszych technologiach internetowych oraz skuteczny system zamówień on-line. Jako dostawca części samochodowych oferujemy także szkolenia podnoszące kwalifikacje pracowników firm naszych klientów.” – dodaje. ProfiAuto to ogólnopolska sieć hurtowni motoryzacyjnych oraz sklepów i serwisów samochodowych, składająca się obecnie z blisko 250 podmiotów motoryzacyjnych z Polski, Czech i Słowacji.

Poprzedni artykuł

Czym zasilać kamerę samochodową?

Następny artykuł

Sprzedaż auta do skupu – czy warto?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.