Nowoczesna diagnostyka auta

Nowoczesna diagnostyka auta

Zdiagnozowanie usterki w samochodzie to już całkiem spora część pracy w nowocześnie wyposażonym warsztacie samochodowym. Dzisiejsze samochody posiadają zwykle komputery pokładowe, więc uzyskanie informacji na temat usterki nie wymaga używania narzędzi, a przynajmniej tak właśnie jest w wielu wypadkach.

Zdiagnozowanie usterki w samochodzie to już całkiem spora część pracy w nowocześnie wyposażonym warsztacie samochodowym. Dzisiejsze samochody posiadają zwykle komputery pokładowe, więc uzyskanie informacji na temat usterki nie wymaga używania narzędzi, a przynajmniej tak właśnie jest w wielu wypadkach. Dzięki temu, że na rynku istnieją również znakomite programy diagnostyczne, możemy skomunikować się z komputerem samochodowym i sprawdzić dlaczego pojawiają się błędy. Być może świadczą one o awarii lub zużyciu się jakiegoś podzespołu.

Diagnostyka bez użycia narzędzi – SDPROG

Program diagnostyczny do auta SDPROG pozwala na odczytanie i interpretację kodów błędów, które pojawiają się w komputerze samochodowym. Dzięki temu możemy dowiedzieć się bardzo wiele o kondycji naszego samochodu, jak również odnośnie zużycia jego podzespołów. Czasami kody błędów zależnie od producenta zwracają również takie właśnie informacje. Jesteśmy w stanie obsłużyć samochody produkowane już od kilkudziesięciu lat. W zależności od kraju pochodzenia odpowiednie interfejsy znajdziemy w modelach nawet już z 1996 roku. To oznacza, że w praktyce do większości aut będziemy mogli bez trudu się podłączyć w celu dokonania diagnostyki.

Co jest potrzebne do diagnostyki programem?

Wbrew pozorom jedyne czego potrzebujesz to odpowiedni program wraz z interfejsem (to właśnie interfejs jest w stanie interpretować poprawnie uzyskane kody błędów) oraz urządzenie, na którym będziesz pracować. Zależnie od wyposażenia Twojego warsztatu lub firmy mogą to być zarówno: smartfon, komputer stacjonarny lub laptop. Warto jednak przed zakupem zdecydować się na konkretny sposób komunikacji, ponieważ na tej podstawie możemy wybrać odpowiednią odmianę programu dla siebie (na przykład z obsługą modułu bluetooth).

Program do diagnostyki samochodowej jest niezwykle tani i dziś w zasadzie stało się już podstawą działania w wielu również małych warsztatach samochodowych. Doskonała diagnostyka, bezbłędne stwierdzanie niektórych awarii pozwalają na skrócenie czasu koniecznego do naprawienia samochodu do absolutnego minimum.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments