Oczyszczacz powietrza dla dziecka. Testujemy Sharp KC-D40EUW

Dzieci wymagają wyjątkowej opieki każdego dnia. Zwracamy uwagę na to, co jedzą, czym się bawią, czego dotykają. Jak często jednak zastanawiamy się nad tym, czym oddychają w mieszkaniu? Niestety jakość powietrza z roku na rok się pogarsza, a na jego negatywne skutki narażone są przede wszystkim maluchy. Każdego dnia wdychają drobinki kurzu, bakterie, alergeny czy wirusy, namnażane niezależnie od częstotliwości sprzątania. Aby zadbać o zdrowie naszego dziecka, warto postawić w mieszkaniu oczyszczacz powietrza.

Jakie funkcje powinien posiadać oczyszczacz powietrza idealny dla dziecka?

Decydując się na zakup Oczyszczacza powietrza dla dziecka, należy przeanalizować jego parametry. Oczyszczacz powietrza dla dziecka będzie wyposażone w nawilżacz powietrza, dbający o odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu, nie będzie generował hałasu o poziomie wyższym niż 25 dB i posiadał odpowiednie zabezpieczenia; blokadę rodzicielską, blokadę kółek czy żaluzję przy wlocie powietrza. Przyjrzymy się bliżej oczyszczaczowi powietrza z nawilżaczem Sharp KC-D40EUW i sprawdzimy, jak jego dane techniczne i wyposażenie sprawdzą się w pokoju małego odkrywcy.

Nawilżanie przede wszystkim

Pierwszy z wymogów został spełniony w tym oczyszczaczu powietrza; Sharp KC-D40EUW jest wyposażony w funkcję nawilżania powietrza. W urządzenie jest wbudowany zbiornik na wodę, który – napełniony do końca – powinien swoim rozmiarem wystarczyć na całonocne nawilżanie i utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgotności.  Nie musimy przy tym co chwilę zerkać do zbiornika, by sprawdzić, czy poziom wody jest wystarczający; gdy się skończy, urządzenie poinformuje nas o tym sygnałem dźwiękowym.

Zbiornik uzupełniamy zwykłą wodą z kranu. Co więc dzieje się z kamieniem czy zabrudzeniami, które mogą się w niej znajdować? Czy napełnienie zbiornika wymaga wcześniejszego przefiltrowania wody, a więc zakup dzbanka filtrującego? W przypadku tego modelu osuszacza powietrza – nie. Urządzenie jest wyposażone w filtr nawilżacza, a więc stale usuwa kamień i osad z wody, którą napełnimy zbiornik. Mamy więc pewność, że dziecko będzie oddychało powietrzem nawilżonym w sposób bezpieczny dla dróg oddechowych.

Funkcja nawilżania posiada także higrometr, a więc samodzielnie sprawdza aktualny poziom wilgotności powietrza. Nie musimy więc obawiać się o to, że zostanie nawilżone za mocno lub niedostatecznie. Co więcej, jeżeli poziom wilgotności w mieszkaniu i bez nawilżania wynosi ponad 70% i zdecydowanie nie wymaga nawilżenia, oczyszczacz Sharp KC-D40EUW aktywuje funkcję Advanced Auto – rozpocznie intensywną jonizację, która przeciwdziała rozwojowi grzybów czy bakterii.

Oczyszczanie powietrza w Sharp KC-D40EUW

Jak wygląda podstawowa funkcja urządzenia, a więc oczyszczanie powietrza? Składa się z pięciu stopni filtracji:

  • filtr wstępny – blokuje największe zanieczyszczenia, takie jak włosy, kurz czy alergeny,
  • filtr węgla aktywnego – w kolejnym etapie urządzenie neutralizuje zapachy i eliminuje lotne związki organiczne takie jak benzopiren, benzen i formaldehyd,
  • filtr HEPA H13 – dba o to, by w powietrzu nie znajdowały się główne składniki smogu,
  • filtr nawilżacza – usuwa zanieczyszczenia wody służącej do nawilżania powietrza,
  • jonizator Plasmacluster – neutralizuje wirusy oraz cząstki o wielkości nawet 0,01 mikrona.

Oczyszczanie przynosi idealne efekty w pomieszczeniach do 26m², a więc w większości pokoi. Działa w trybie automatycznym, dzięki czemu nie musimy zastanawiać się nad tym, kiedy i jak intensywnie powinien pracować. Hałas, który generuje Sharp KC-D40EUW to poziom między 23 a 47 dB, a więc przy najcichszej pracy spokojnie nadaje się do pokoju dziecięcego – wystarczy ustawić tryb pracy Silent.

Co więcej, oczyszczacz został wyposażony we wskaźnik czystości powietrza, a więc będziemy stale informowani o tym, jak wygląda aktualny stan czystości powietrza w pomieszczeniu. Zostanie przedstawiony w czytelnej i intuicyjnej skali składającej się z pięciu kolorów.

Oczyszczacz powietrza dla dziecka – bezpieczeństwo i blokady

Sharp KC-D40EUWDziecięca wyobraźnia nie ma końca. Każdego dnia zaskakują nas swoją pomysłowością i sprytem, przede wszystkim jednak bez przerwy poznają świat. Poznawanie to łączy się oczywiście ze zmysłem dotyku, bardzo ważne jest więc to, by obudowa oczyszczacza nie pozwalała na wetknięcie delikatnych palców w nie do końca bezpieczne sfery. Sharp KC-D40EUW ma funkcję automatycznego otwierania i zamykania wywiewu powietrza, chroniąc nie tylko samo urządzenie przed zabrudzeniami, ale także delikatne dłonie dziecka.

Ważną funkcją Sharp KC-D40EUW jest także blokada kółeczek. Maluchy, które dopiero uczą się zwiedzać świat na dwóch nogach, chętnie opierają się o przeróżne przedmioty i przy ich wsparciu próbują przemieszczać się o własnych siłach. Zablokowanie kół oczyszczacza daje nam pewność, że gdy dziecko postanowi spróbować wstać przy jego pomocy, nie ucieknie mu spod dłoni, powodując upadek.

Analizując parametry i funkcje oczyszczacza pod kątem użytkowania w mieszkaniu wzbogaconym o obecność dzieci, możemy spokojnie powiedzieć, że będzie dobrym wyborem. Sprawdzi się zarówno w przypadku malucha zmagającego się z alergiami, jak i wyjątkowo ruchliwego i ciekawego świata. Oczyszczacz powietrza dla dziecka zadba o odpowiedni poziom nawilżenia powietrza, zablokuje rozwój patogenów w domach borykających się z problemem za wysokiej wilgotności i doskonale walczy ze smogiem, dbając o zdrowie układu oddechowego dziecka. Jest bezpieczny w użytkowaniu, cichy przy najniższym ustawieniu a przy tym wyjątkowo tani; w trybie Silent, w ciągu roku korzystania zużyje energii za około 26 zł. Dla porównania, warto zapoznać się z innymi modelami oczyszczaczy powietrza dla dziecka: https://goodair.pl/oczyszczacze-powietrza-dla-dziecka.

 

Poprzedni artykuł

Płyty NBR – dlaczego sprawdzą się w warsztacie samochodowym?

Następny artykuł

Pomocne porady przy zakupie używanego samochodu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.