Opel Zafira – funkcjonalny minivan

Opel Zafira jest osobowym minivanem produkowanym przez General Motors pod marką Opel. Auto przypadło do gustu zwłaszcza licznym rodzinom, których potrzeby zostały w pełni zaspokojone dzięki wielofunkcyjnemu modelowi.

Opel Zafira A

Pierwsza generacja Opla Zafira A była produkowana w latach 1999-2005. Mieściła 7 pasażerów i posiadała funkcję składania dwóch ostatnich siedzeń w celu zwiększenia pojemności bagażnika. W 2003 roku model przeszedł drobny facelifting polegający na zmianie koloru tylnych kierunkowskazów z pomarańczowych na przezroczyste, grilla na chromowany oraz tylnego podłokietnika na w pełni składany. Auto cieszyło się ogromną popularnością, o czym świadczy przyznanie mu 3. miejsca w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2000.

Opel Zafira B

Model był produkowany początkowo w Bochum, lecz od 2005 do 2010 roku jego produkcję przeniesiono do fabryki w Gliwicach. Auto miało mniej rodzinny, spokojny charakter niż jego poprzednik, lecz wciąż cieszyło się zainteresowaniem rodzin. Doceniono bowiem jego nowoczesny design w połączeniu z ogromną funkcjonalnością.

Wersje Opla Zafira B z homologacją ciężarową nie posiadały dwóch tylnych siedzeń. Dodatkowo były produkowane w wersji Flexivan, która miała przyciemniane tylne szyby i jedynie dwa przednie fotele.

Opel Zafira C

Od 2011 roku produkowana jest najnowsza generacja modelu – Opel Zafira C. Po raz pierwszy zaprezentowano ją podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, a w latach 2012-2016 oferowano ją z przydomkiem „Tourer”. Jego nadanie miało odróżniać Zafirę od dwóch wcześniejszych generacji. Po modernizacji modelu w 2016 roku, auto ponownie jest sprzedawane z tradycyjnym przydomkiem „Family”.

Auto cieszy się powodzeniem w wielu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, gdzie można dla niego wykupić polisę Home Insurance. Model jest wyposażony w aktywny tempomat, Park Assist, Line Assist i panoramiczny dach, który podnosi komfort i zwiększa przyjemność płynącą z jazdy.

W 2017 roku w czasie jesiennego Motor Show we Frankfurcie zostanie zaprezentowany model, który zastąpi Zafirę po zakończeniu jego produkcji. Osoby zainteresowane nabyciem nowego pojazdu powinny szybko podjąć decyzję o jego kupnie, gdyż już za kilka lat kultowa i lubiana przez rodziny Zafira będzie dostępna tylko z drugiej ręki. Warto zdecydować się na zakup, zwłaszcza, że jest to model wygodny, funkcjonalny i niezawodny przez wiele lat w przeciwieństwie do minivanów produkowanych przez inne koncerny.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments