Opony letnie – nowości na sezon 2019/2020

W ostatnim czasie pojawiło się na rynku opon letnich sporo nowości. Nie zawiedli starzy wyjadacze z wyższej półki, ale i w segmencie opon średniej i ekonomicznej klasy było ciekawie. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Prześwietliliśmy dla Was rynek opon letnich i wybraliśmy kilka modeli, które według nas zasługują na szczególną uwagę i będzie o nich głośno w 2020 roku. Najlepszym czasem na zakup opon letnich jest początek roku – wtedy ceny są najniższe i pojawiają się bardzo świeże dostawy opon letnich.

Dębica Presto HP2 – całkiem odmieniony Polski High Performance.

Na pierwszy rzut bierzemy letnią oponę naszego Polskiego producenta, czyli Dębicy. Presto HP2 jest stworzona dla samochodów osobowych klasy średniej i jest nowszą wersją poprzedniczki Presto HP produkowanej od 2016 roku. Trzeba przyznać, że inżynierowie z Dębicy włożyli sporo trudu i pracy w model HP2. Zwiększono liczbę rowków i nacięć na krawędziach, dzięki czemu lepiej odprowadza wodę, a to powoduje, że ryzyko aquaplaningu nam praktycznie nie grozi. Zmieniono bieżnik na asymetryczny i skład mieszanki co również przyczynia się do znacznie lepszej przyczepności, ale i wpływa na dłuższą żywotność gumy.

Mimo że HP jest skrótem od High Performance i technologicznie na pewno bliżej temu modelowi do opon klasy średniej to w dalszym ciągu dzięki bardzo przystępnej cenie opony zaliczamy do tych z zakresu ekonomicznych i to godnych polecenia.

Opony Dębica Presto HP2 oraz inne opony letnie możecie kupić w sklepie internetowym Voida.pl.

Uniroyal RainSport 5 – pogromca deszczu coraz lepiej radzący sobie z suchą nawierzchnią.

Opony Uniroyal serii Rainsport należą do Niemieckiego giganta, firmy Continental i specjalizują się w najlepszych z możliwych osiągach podczas deszczowej aury. Świadczy o tym, chociażby przyznana najwyższa możliwa, europejska klasa – A jeśli chodzi o drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Nie inaczej jest w przypadku Rainsport 5. Asymetryczny bieżnik z dwukierunkowymi rowkami błyskawicznie odprowadza wodę z powierzchni opony, a pomagają temu specjalnie opracowane technologie Aqua Twist i przypominająca skórę rekina Shark Skin Technology.

Podobnie jak w przypadku HP2 od Dębicy, Rainsport 5 jest następcą poprzedniczki Rainsport 3. Lekka zmiana w wyglądzie bieżnika i inna kompozycja mieszanki sprawiła, że mimo iż Rainsport jest specjalistą od jazdy w deszczu to naprawdę przyzwoicie radzi sobie z suchą nawierzchnią. Prowadzenie jest proste i przyjemne. Sporo zwiększyła się również żywotność opony, na co szczególnie narzekali użytkownicy poprzedniego modelu. Opona produkowana jest w rozmiarach od 15 do 21 cali.

Dzięki najlepszemu możliwemu stosunkowi jakości do ceny stawiamy ją w rzędzie opon klasy średniej i jest to naprawdę warta uwagi opona letnia na ten sezon. Ceny opon Uniroyal RainSport 5 w różnych rozmiarach sprawdzisz tutaj.


Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 – najwyższa półka do płynnej jazdy, jak i sportowych osiągów.

Przenosimy się teraz co najmniej o klasę wyżej i prezentujemy model Eagle F1 Asymmetric 5 od firmy Goodyear. Trzeba z góry zaznaczyć, że mamy do czynienia z modelem całkowicie wyjątkowym o kosmicznych parametrach w stosunku do tego, jakie opona letnia może osiągnąć. Najwyższe miejsca w licznych testach na całym świecie. Należy ona do opon klasy premium typu Ultra High Performance.

Dzięki specjalistycznej mieszance z dodatkiem krzemionki opona perfekcyjnie zachowuje się przy nawierzchni mokrej, nie tracąc przy tym sztywności potrzebnej do suchej drogi i wysokich temperatur. Eagle F1 Asymmetric 5 posiada asymetryczny bieżnik sztywno połączony z karkasem co nadaje niezwykłą przyczepność podczas dużych prędkości. Specjalna nakładka, gdy zajdzie taka potrzeba powiększa powierzchnię styku opony z nawierzchnią drogi, co znacznie poprawia parametry hamowania bez względu czy jest mokro, czy sucho. Najnowocześniejsze technologie jak Run Flat czy SoundComfort to jedynie wisienki na tym torcie.

Nad zaletami można by się rozpływać bez końca, faktem niezaprzeczalnym jest, że ten model firmie Goodyear naprawdę wyszedł. Nie ma do czego się przyczepić i z góry wrzucamy ten model na sam wierzch najlepszych letnich opon premium 2020.

Opony letnie premium marki Goodyear kupisz tutaj.

Nokian Wetproof SUV – wytrzymałość i bezpieczeństwo jazdy prosto ze Skandynawii.

Opony letnie - nowości na sezon 2019/2020Teraz coś również z klasy premium, ale dla fanów trochę większych gabarytów, czyli SUV-ów. Nokian próbuje szturmem podbić rynek opon letnich wyższej klasy. Model Wetproof SUV jest, jak producent wspomina skierowany typowo do warunków panujących na terenie Europy Środkowej.

To, co wyróżnia Nokian i ten model to ściany boczne wykonane z włókna aramidowego, niezwykle wytrzymałego materiału stosowanego między innymi w branży lotniczej. Dzięki niemu opona wykazuje wytrzymałość na uszkodzenia i przecięcia nawet w najtrudniejszych drogowych warunkach. Kolejną rzeczą wyróżniającą fińskie gumy jest tzw. podwójna strefa bezpieczeństwa. Zewnętrzna część opony zapewnia wysoką precyzję prowadzenia, a jej wewnętrzna część minimalizuje praktycznie zjawisko aquaplaningu zapewniając najwyższą klasę – A jeśli chodzi o drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Dostępne będą w rozmiarach od 16 do 19 cali i skierowane są do małej i średniej wielkości aut typu SUV.

Wetproof SUV prezentują się naprawdę dobrze, spełniając wszelkie warunki, jakie powinna mieć opona do auta tego typu, czyli wytrzymałość, bezpieczeństwo i pewność prowadzenia.

Opony na Lato jak znalazł.

Przedstawiliśmy kilka naprawdę ciekawych modeli opon, każda z nich wyróżnia się w swojej klasie zaletami godnymi uwagi i w dalszym ciągu uważamy, że wybierając opony na lato, trzeba mieć te typy z tyłu głowy. Trzy z prezentowanych to zmodyfikowane i ulepszone modele zastępujące swoich poprzedników, jedynie model od firmy Nokian to prekursor nowego modelu.

Nasz Polski reprezentant wypada naprawdę fajnie, jeśli chodzi o klasę ekonomiczną, Presto HP2 gwarantuje pewne i stabilne prowadzenie zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Rainsport 5 zaimponował tym, że wychodzą poza utarty schemat opon na deszcz i prezentują naprawdę świetne parametry, jeśli chodzi o prowadzenie i hamowanie na suchej nawierzchni. O Eagle F1 Asymmetric 5 nie trzeba już chyba nic wspominać, prawdziwy dominator wśród letnich opon, warte każdych pieniędzy, choć cena jak za kawał tak dobrej gumy nie odstrasza. Na końcu Nokian, idealnie wychodzący naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na opony do SUV-ów i prezentujący ciekawy projekt.

Wszystkie swoimi parametrami doskonale wpisują się w definicję dobrej opony letniej, a my jedynie możemy je szczerze polecić.

Opony letnie w bardzo dobrych cenach i ze świeżych dostaw możecie kupić w sklepie internetowym https://www.voida.pl

Poprzedni artykuł

Jakie są przyczyny awarii przegubów w samochodzie?

Następny artykuł

Jaki oczyszczacz powietrza dla alergika? Ranking 2020

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.