Otwierasz warsztat samochodowy? Wybierz dla siebie wyposażenie

Planujesz nowy biznes, a może już zacząłeś go rozkręcać? Przydomowy warsztat może być wspaniałym interesem, ale potrzebne będzie do niego dobre, nowoczesne wyposażenie. Gdy wiesz już jakie, pozostaje tylko znaleźć odpowiedni sklep, który będzie miał je w przystępnych cenach.

Pomiary podstawowe

Prowadząc warsztat, z pewnością często będziesz prowadził standardowe pomiary, na przykład ilości oleju. Na rynku dostępne są różne modele przyrządów pozwalających na ocenę ilości i ciśnienia płynów. Przykładem mogą być testery ciśnienia o różnych szerokościach skal (na przykład od 0 do 7 barów, od 0 do 35 barów).

Diagnostyka komputerowa

Równie istotna jest w chwili obecnej diagnostyka komputerowa samochodu. Dzięki precyzyjnym pomiarom wykonywanym przez nowoczesne urządzenia można na przykład zobrazować geometrię kół w 3D. Dzięki temu istnieje możliwość precyzyjnego ustawienia zbieżności kół na osi przedniej i tylnej. W ten sam sposób obrazowanie pomaga w wyregulowaniu kątów ustawienia poszczególnych osi.

Jedna z najistotniejszych funkcji diagnostyki komputerowej, to sprawdzenie stanu samochodu po wypadku. Dzięki temu każdy klient będzie miał pewność, że jego samochód jedzie idealnie równo, a kierownica nie „ucieka” w niekontrolowany sposób.

Zdejmowanie i montowanie elementów

Praca w warsztacie zawsze związana jest ze zdejmowaniem starych, zniszczonych elementów, a także montowaniem na ich miejsce nowych. W tym celu niezbędne są odpowiednie narzędzia pozwalające na szybkie i bezproblemowe usuwanie oraz nakładanie poszczególnych elementów. Wśród nich znaleźć można specjalistyczne ściągacze, na przykład służące do ściągania łożysk, sprężyn czy sworzni.

Należy też brać pod uwagę, że rozbieranie samochodu wymaga zazwyczaj jego podniesienia, dlatego niezbędnym elementem wyposażenia każdego warsztatu będą odpowiednie podnośniki, stojaki czy belki do podwieszania elementów.

Odpowiedni sprzęt to gwarancja sukcesu

Dzięki wyposażeniu, które dostępne jest w sklepie AS Auto – części samochodowe, będziesz mógł bez problemu urządzić cały swój warsztat. Profesjonalne sprzęty pomogą w rozwinięciu biznesu, a jednocześnie będą stanowiły idealną inwestycję na wiele lat. Działając w niezawodny sposób, pozwolą na szybkie naprawy, które z pewnością usatysfakcjonują każdego klienta.

Wszystkie sprzęty, które można znaleźć w ofercie sklepu AS Auto Części, pochodzą od znanych producentów, cieszących się uznaniem wszystkich mechaników. Ich wykorzystywanie świadczy o profesjonalnym podejściu do prowadzonego warsztatu, a jednocześnie zapewnia absolutne bezpieczeństwo samym pracownikom.

Poprzedni artykuł

Sprzęgło cierne – co warto o nim wiedzieć?

Następny artykuł

Wybieramy akumulator samochodowy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.