Lato to zazwyczaj ten okres, w którym nie jeździmy tak często na myjnie. Jednak przygotowania zaczynają się już na zimę i wtedy to już przygotowujemy nasze auto do tej pory…

Owady na masce niszczą lakier !

Owady na masce niszczą lakier !

Lato to zazwyczaj ten okres, w którym nie jeździmy tak często na myjnie. Jednak przygotowania zaczynają się już na zimę i wtedy to już przygotowujemy nasze auto do tej pory roku. Jedziemy do myjni samochodowej i głównie tam chcemy przygotować nasz samochód. Bardzo często wracając do domu już możemy zauważyć pewne niedociągnięcia. A są nimi popularne owady na masce.

Doskonale wiemy, że letnie wieczory są wręcz idealne dla różnego rodzaju muszek, które kończą swój żywot głównie na masce naszego pojazdu czy też na szybie. Niestety myjnia samochodowa nie zawsze jest rozwiązaniem na tego typu problemy. Przede wszystkim nie możemy zadziałać na tą powierzchnię myjką ciśnieniową z dość bliskiej odległości. Wtedy możemy poważnie uszkodzić lakier. Z drugiej strony nie możemy również pozostawić tego tak po prostu – to również może mieć złe konsekwencje.

Jest kilka sposobów na poradzenie sobie z tym problemem. Zazwyczaj jednak to my sami musimy zagospodarować sobie nieco czasu na poradzenie sobie z tymi uporczywymi śladami.

Jednym z najprostszych rozwiązań jest zakup odpowiednich specyfików, które przeznaczone są właśnie do tego typu problemów. Owe środki chronią dodatkowo lakier. Ceny bardzo różnorakie – są one uzależnione od wielkości kupowanego środka, a także jego jakości. Warto również dodać, że oprócz owych preparatów chemicznych mamy możliwość również zakupu specjalnych nasączonych ściereczek, które również działają podobnie. To jak używać powyższych specyfików dowiemy się z etykiet na nich umieszczonych. Mimo wszystko musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które tyczą się wszystkich środków. Zatem pierwszą dość ważną rade może być fakt, aby nie pozostawiać zbyt długo owych specyfików na lakierze. Po drugie należy je nakładać na dość mokrą i nienagrzaną powierzchnię. To bardzo tanie rozwiązanie w przypadku pojawienia się wielu owadów na masce naszego samochodu. Warto pamiętać, by jak najszybciej działać.

Powyższy przykład jest najtańszą opcją, dlatego każdy kierowca może pozwolić sobie na wykonanie takich zabiegów.

3 Komentarze
  1. Podobnie rzecz się ma z ptasimi odchodami, które działają bardzo szkodliwie na powłokę lakierniczą.

  2. Tak na prawdę, jak by przyszło się zastanowić to dużo, bardzo dużo rzeczy niszczy lakier. Mnie osobiście najbardziej denerwują nie tyle co plamy na masce, a plamy na szybie. Te owady niby niczemu nie są winne, jednak umyć takie ‘ niespodzianki ‘ to nie jest łatwa sprawa.

  3. Cmentarz much i komarów na masce samochodu nie wygląda zbyt estetycznie, ale zawsze wystarczało standardowe mycie. Czy te specjalne specyfiki to nie jest trochę wyciąganie pieniędzy?

Zostaw komentarz