Klimatyzacja latem gwarantuję przyjemny odpoczynek od wysokich temperatur panujących na zewnątrz budynku lub auta, natomiast zimą bywa pomocna, np. podczas odparowywania szyb. Od wielu lat z fabryk nie wyjeżdżają samochody,…

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej – na czym polega i kiedy warto stosować

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej – na czym polega i kiedy warto stosować

Klimatyzacja latem gwarantuję przyjemny odpoczynek od wysokich temperatur panujących na zewnątrz budynku lub auta, natomiast zimą bywa pomocna, np. podczas odparowywania szyb.

Od wielu lat z fabryk nie wyjeżdżają samochody, które nie dysponują takim wyposażeniem, więc warto wiedzieć, jak się nim zaopiekować, ponieważ pojazdy bez klimatyzacji są już rzadkością nawet na rynku wtórnym.

Kanały wentylacyjne muszą zmierzyć się z ciągłą zmianą temperatury, brakiem cyrkulacji powietrza i ogromną wilgocią. Jak wiadomo jest to idealne środowisko do rozmnażania szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, grzybów i pleśni, które nie tak szybko dadzą znać o swojej obecności. Dopiero gdy pojawi się nieprzyjemny zapach w aucie, można mieć stuprocentową pewność, że niechciani lokatorzy pojawili się w instalacji i już od dłuższego czasu atakują nas z kratek bakteriami prosto w twarz.

Jak temu zapobiec? Czy usługi należą do drogich? Jak często zajmować się swoją klimatyzacją i systemem wentylacji w aucie? Z przyjemnością przekażemy Państwu swoją wiedzę na temat pielęgnacji systemów klimatyzacji w samochodach, by każdy mógł walczyć o swoje zdrowie!

Ozonowanie na ratunek zdrowiu

Ozon jest doskonałym środkiem bakteriobójczym, który poradzi sobie ze wszystkimi szkodliwymi mikroorganizmami. Ozonowanie to proces, podczas którego generator produkuje maksymalnie czyste cząsteczki i dostarcza je do najbardziej niedostępnych miejsc. Nawet podstawowe systemy klimatyzacji, dysponują ogromną ilością przewodów, układów i zbiorników, w których grzyby, bakterie i pleśń, mogą poczuć się jak w domu – dostanie się do wszystkich z pomocą środków chemicznych, byłoby niemal niemożliwe i wymagałoby rozmontowania wielu elementów wyposażenia pojazdu.

Dowiedz się więcej o samej usłudze ozonowania na stronie Stander.pl.

Ozonowanie jest o wiele prostsze, szybsze i wydajniejsze. Wymaga jednak od użytkowników posiada specjalistycznych narzędzi, do których zaliczyć można generator ozonu. Nie należy on do tanich, nawet w wersjach podstawowych o niskiej wydajności. Lepszą propozycją dla klientów detalicznych jest kontakt z firmą, która zajmie się tymi usługami w profesjonalny sposób, przy użyciu zaawansowanych narzędzi – dzięki nim cząsteczki ozonu, będą w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków.

Kiedy wykonywać ozonowanie?

Zimą bakterie są mniej groźne dzięki minusowym temperaturom, jednak gdy tylko odpalimy swój pojazd, będą one powoli budzić się do życia. Wczesną wiosną będą miały najlepsze warunki do rozwoju, dzięki wilgoci z pozostałości zimy, więc warto zapobiegać takim sytuacjom, niż leczyć skutki problemu, który miał czas na to, żeby rosnąć – wczesna wiosna to idealny okres na ozonowanie, więc gdy tylko minusowa temperatura przestanie powodować dyskomfort, warto skorzystać z oferty.

Biorąc pod uwagę, że cały proces zajmie maksymalnie kilkanaście minut i nie będzie on drogi, warto decydować się na niego raz do roku! Należy pomyśleć o tym, że w cenie kilkudziesięciu złotych, można pozbyć się głównego powodu kontaktu z groźnymi bakteriami – zwłaszcza jeśli ktoś pracuje jako przedstawiciel handlowy i spędza w podróży wiele godzin w ciągu dnia.

Oceń post

Zostaw komentarz