Pierwszy w Polsce konkurs z zakresu wiedzy o obróbce CNC

Z konkursami, które organizowane są przez firmy za pośrednictwem Internetu, mamy do czynienia na co dzień. Pojawiają się na Facebooku, na stronach internetowych, zaproszenia do udziału trafiają również na nasze skrzynki e-mailowe. Organizatorami tego typu zabaw są często firmy odzieżowe czy spożywcze. Z utartej konwencji wyłamuje się Abplanalp – firma dostarczająca maszyny do obróbki metali.

Istniejący od 37 lat na rynku – nie tylko polskim, bo swoje oddziały posiada również zagranicą – Abplanalp wpadł na pomysł zorganizowania pierwszego w Polsce konkursu dla osób zainteresowanych tematyką obróbki CNC. Dla niezorientowanych: to obróbka materiałów za pomocą urządzeń sterowanych komputerowo (przykładowo: frezarek czy tokarek).

Żeby wziąć udział w konkursie Abplanalp CNC Challenge 2015 – przejdź na stronę: Konkurs CNC

Konkurs ten wymaga od uczestników większego zaangażowania niż w przypadku innych internetowych zmagań. Chodzi przede wszystkim o regularność. By powalczyć o nagrody, nie wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie. Zabawa trwa bowiem przez dwa miesiące, od października do grudnia. Kolejny, drugi semestr, zostanie zorganizowany na wiosnę. Co więcej, uczestnicy mają do czynienia nie tylko z pytaniami sprawdzającymi wiedzę. Przy kilku zadaniach będą musieli wykazać się nie lada kreatywnością i pomysłowością.

Różnorodność wyzwań wcale nie odstrasza uczestników. W tej chwili w Abplanalp Challenge CNC uczestniczy już ponad 1000 internautów, a do zabawy każdego dnia dołączają kolejni. Organizator pomyślał o tych, którzy z różnych powodów nie rozpoczęli uczestnictwa od samego początku. Do konkursu można dołączać w dowolnym momencie – nawet tuż przed jego zakończeniem – nic przy tym nie tracąc. Nagrody są wyjątkowo atrakcyjne. Na zwycięzcę czeka iPad firmy Apple, a w puli nagród znajduje się również pięć iPodów Touch i kolejne pięć urządzeń iPod Nano. Pierwszy semestr Abplanalp Challenge CNC zostanie rozstrzygnięty w drugiej połowie grudnia.

Poprzedni artykuł

10 szybkich porad, jak dbać o akumulator

Następny artykuł

Kupujemy spawarkę – co wziąć pod uwagę?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.