Płaskie wycieraczki samochodowe

Głównym zadaniem wycieraczek jest skuteczne zbieranie wody nagromadzonej na szybie. Odpowiednie dopasowanie pióra i gumowych elementów jest niezbędne by efektywnie spełniały swoje zadanie. Hybrydowe wycieraczki korzystają z najnowszych technologii, które zapewniają najlepsze oczyszczenie przedniej szyby.

Czym charakteryzują się płaskie wycieraczki?

Przede wszystkim płaskie wycieraczki samochodowe całkowicie różnią się swoją konstrukcją od tradycyjnego rozwiązania. Takie wycieraczki zostały stworzone z myślą o aerodynamicznych kształtach i precyzyjnej sile docisku. Bezszkieletowa konstrukcja jest najskuteczniejsza do precyzyjnego usuwania wody z szyb. Równomiernie rozłożona siła nacisku pozwala na idealne dopasowanie. Z takich wycieraczek z powodzeniem korzysta Opel. Znajdziemy je między innymi w Astrze, Corsie, Insigni, a nawet w większym Vivaro.

Jednym z producentów oferujących szeroką gamę płaskich wycieraczek do samochodów marki Opel jest firma Dipp. W internetowym sklepie tego znanego polskiego producenta wycieraczek, dostępnego na pod tym adresem znajdziemy bogatą ofertę płaskich i hybrydowych wycieraczek do wszystkich popularnych w naszym kraju modeli Opla.

Nowoczesna konstrukcja płaskich wycieraczek samochodowych

Kształt pióra wycieraczki, który jest całkowicie zabudowany pozwala na zwiększenie aerodynamiki, co ma ogromne znaczenie dla osób poruszających się często autostradami z dużą prędkością. Szkieletowe wycieraczki stosowane dotychczas posiadają przeważnie cztery punkty podparcia, które bardzo często już po krótkim użytkowaniu nie spełniają swojego zadania.

Dodatkowo wycieraczki płaskie to przede wszystkim jakość wykonania. Mocna konstrukcja pióra i stosowanie nowoczesnych technologii do gumowych elementów pozwala na znaczne zwiększenie wydajności nawet przy bardzo silnych opadach deszczu czy śniegu. Płaskie wycieraczki pokrywane są grafitową powłoką, której zadanie nie ogranicza się wyłącznie do zbierania wody, ale również bardzo wspomaga komfort użytkowania. Każdy kierowca zna uciążliwe podskakiwanie wycieraczek na szybie, pisk i głośną pracę. Powłoki wykonane z grafitu lub innych równie skutecznych materiałów zapewniają najlepszą wydajność i zwiększają komfort jazdy, niezbędny na długich i trudnych trasach.

Dodatkowo, tak jak ma to miejsce w przypadku wycieraczek samochodowych marki Dipp , pióra wycieraczek wykonane są z wysokiej jakości kauczuku, zapewniającego ich odpowiednią elastyczność nawet w niskich temperaturach.

Płaskie wycieraczki w samochodach marki Opel

W niemieckich samochodach Opla coraz częściej spotykane są wycieraczki płaskie ze wzglądu na ich doskonałe właściwości praktyczne, jak i nowoczesny wygląd, który jest niezbędny. Produkowane z najwyższej jakości materiałów służą długi czas bez konieczności ingerencji. Dodatkowo nowe mocowania pozwalają ustabilizować wycieraczkę, dzięki czemu zawsze skutecznie pozbywają się wody.

Nowoczesny wygląd takiej wycieraczki jest znacznie bardziej estetyczny od klasycznej szkieletowej wersji. Efektywność działania jest coraz bardziej cenionym elementem przez użytkowników, dlatego wycieraczki płaskie wycieraczki samochodowe zyskują coraz większą popularność.

Poprzedni artykuł

Jak ściągnąć odszkodowanie z OC sprawcy?

Następny artykuł

Transfer lotniskowy czy wynajem busa?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.