Po opony zimowe najlepiej do… internetu

Od stanu technicznego i odpowiedniego wyposażenia samochodu zależy bezpieczeństwo na drogach. Nie warto zawierzać swojego życia i zdrowia przypadkowi. Lepiej zainwestować w dobre opony zimowe.

Aż 90 procent kierowców deklaruje użytkowanie opon samochodowych odpowiednich do pory roku – tak pokazują badania przeprowadzone w 2013 r. Policja jednak zwraca uwagę, że część kierowców korzysta z opon całorocznych, a inni w celach oszczędności kupują do swoich samochodów używane ogumienie, choć każdy samochód inaczej ściera opony, więc przekładanie ich z jednego auta do drugiego mija się z celem, a całoroczne gumy nie dają pełnych gwarancji na ośnieżonych drogach.

Czym są „zimówki”?

Opony zimowe, zwane też „zimówkami” są przygotowane do eksploatacji w trudnych warunkach pogodowych, gdy temperatura powietrza spada poniżej 5 stopni Celsjusza, a na drogach pojawia się śnieg, błoto pośniegowe czy gołoledź. „Zimówki” mają specjalną konstrukcję: zwiększoną ilość lameli, czyli nacięć na bieżniku, które zwiększają zaczepność gumy, pozwalając się wgryzać w lód i śnieg. Rowki są również szersze niż w oponach letnich, dzięki czemu sprawniej odprowadzają wodę i błoto pośniegowe spod kół samochodu. Dodatkowo, „zimówki” zawierają w składzie większe ilości krzemionki, dzięki czemu w niskich temperaturach guma nie twardnieje.

Jakie opony kupić?

„Zimówki” należy wymieniać na nowe co pięć lat. Wiek można znaleźć na boku opony – to ciąg czterech cyfr, z których pierwsze dwie informują o tygodniu, a dwie ostatnie o roku produkcji. Kupując nowe ogumienie, trzeba znać rozmiar, a także indeks prędkości i nośności. Informację na temat polecanych dla konkretnego auta opon można znaleźć w instrukcji oraz internecie. Internet jest niezastąpionym źródłem wiedzy. A w sprawie wyboru odpowiednich opon można zwrócić się do e-sklepów sprzedających artykuły samochodowe, ich pracownicy z chęcią odpowiedzą na każde pytanie.

Jeden z serwisów internetowych niedawno opublikował raport informujący, że ponad połowa polskich kierowców zaopatruje się w gumę przez internet. Głównymi argumentami przemawiającymi za e-sklepami był szeroki wybór towaru, możliwość porównania parametrów opon, wyszukania opinii na temat producenta, sprzedawcy i produktu oraz łatwość wyszukania atrakcyjnej cenowo oferty. Wśród polecanych przez kierowców sklepów internetowych z oponami był Tirendo.pl.

Łatwo znajdziesz, tanio kupisz

Tirendo.pl to e-serwis, który sprzedaje wyłącznie opony. Dlatego też oferuje bardzo duży wybór ogumienia dla samochodów osobowych, dostawczych, terenowych oraz motocykli. Serwis ma bardzo przejrzysty wygląd i intuicyjną obsługę wyszukiwarki – nawet dla osoby, która po raz pierwszy zajrzała do e-sklepu. Daje możliwość posegregowania produktów pod względem typu opon, ich rozmiaru, nośności, indeksu prędkości czy sezonu, dla jakiego są przeznaczone. Strona internetowa pozwala też zaznaczyć cenę minimalną i maksymalną oraz sortować produkty od najtańszego do najdroższego. Jeśli zaś chodzi o cenę, to współpracując z największymi renomowanymi hurtowniami w całej Europie Tirendo.pl jest w stanie zaoferować markowe opony za bardzo atrakcyjne pieniądze.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Septymiusz Sewer

Co się tyczy opon używanych z Allegro czy Olx, to czasem naprawdę można trafić coś ciekawego w dobrej cenie, ale zawsze trzeba to obejrzeć i dotknąć. Wiele razy widziałem zdjęcia ładnych opon, które jednak długo leżały gdzieś na polu u sołtysa i są twarde jak kamień, a więc jazda na nich nie byłaby ani komfortowa, ani bezpieczna.