Powłoki ceramiczne – wydajna ochrona lakieru samochodowego

Połyskujący w promieniach słońca lakier to jedna z pierwszych rzeczy na jakie zwraca się uwagę w przypadku samochodów świeżo opuszczających salon. Na skutek jednak ogólnej nietrwałości fabrycznych lakierów, powodowanej m.in. brakiem w ich zawartości ołowiu, blask ten bardzo łatwo utracić. Nawet ostrożna jazda i regularna pielęgnacja karoserii nie uchroni nas bowiem przed zarysowaniem pojazdu np. przez kontakt ze żwirem lub piaskiem. Czy kilkuletni samochód może zatem odznaczać się równie doskonałą i nieskazitelną prezencją co jego nowy odpowiednik? Dzięki dobrodziejstwom w postaci powłok ceramicznych jakie oferuje auto detailing, jest to jak najbardziej możliwe.

Na czym polega unikalność powłok ceramicznych?

Na czym polega unikalność powłok ceramicznych?Powłoka ceramiczna jest owocem nowoczesnej wiedzy i zaawansowanych technologicznie procesów produkcyjnych. Jej receptura skomponowana jest w taki sposób, aby z jednej strony zapewnić karoserii długotrwałą ochronę przed uszkodzeniami, a z drugiej umożliwić w razie zaistnienia takiej potrzeby jej bezproblemowe usunięcie. Profesjonalne powłoki ceramiczne, dzięki silnemu przywieraniu do powierzchni oryginalnego lakieru, mogą chronić go z pełną efektywnością nawet przez okres 5 lat. Jednocześnie ich ewentualna, wykonywana przez fachowca, likwidacja nie wiąże się z ryzykiem pozostawienia jakichkolwiek śladów na pozostałych warstwach karoserii.

Najważniejsze cechy, którymi odznaczają się powłoki ceramiczne

Stosowanie powłok ceramicznych wiąże się z licznymi korzyściami. Jedną z podstawowych jest oczywiście wspomniana wcześniej ochrona oryginalnej powierzchni nadwozia. Warstwa ceramiczna zaaplikowana na karoserię skutecznie zabezpieczy ją przed powstawaniem rys i hologramów, a także wszelkiego rodzaju skaz mogących pojawić się na skutek oddziaływania pogody lub w związku ze stosowaniem nieodpowiednich pielęgnacyjnych środków chemicznych. Ponadto powłoki ceramiczne charakteryzują się także właściwościami hydrofobowymi, dzięki którym zanieczyszczeniom o wiele trudniej przywierać do ich powierzchni. Ta sama cecha przekłada się też na zachodzenie efektu samoczyszczenia, czyli wypłukiwania przez deszcz brudu zalegającego na karoserii. Ostatnią z kluczowych zalet powłok ceramicznych jest ich szklistość. Samochody nimi pokryte prezentują się nierzadko jeszcze lepiej, niż tuż po wyjechaniu z fabryki.

Jednocześnie należy podkreślić, że przy wszystkich wymienionych atutach, jest to rozwiązanie relatywnie tanie. Jeśli chodzi o profesjonalnie nanoszone powłoki ceramiczne Poznań jest jednym z miast, gdzie z tego rodzaju usługi możemy skorzystać już w kwocie nieprzekraczającej 2400 zł netto, co przy okresie ochronnym sięgającym nawet do 5 lat, stanowi prawdziwą okazję.

Poprzedni artykuł

5 najczęściej zadawanych pytań przez przewoźników odnośnie ewidencji czasu pracy

Następny artykuł

Cena OC po wypadku lub kolizji – zobacz, jak uniknąć zwyżki

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.