Poznaj zalety garaży blaszanych

Wybudowanie murowanego garażu na powierzchni swojej działki to nie jedyna opcja. Coraz więcej osób decyduje się na garaż z blachy, który można postawić w dowolnym momencie. Doskonale sprawdzają się jako miejsce parkingowe do różnych pojazdów, przechowywania sprzętu ogrodowego lub sportowego. Możliwości zastosowania takiego garażu jest naprawdę sporo.

Dlaczego warto postawić na garaże blaszane?

Godną polecenia alternatywą dla tradycyjnego garażu murowanego jest garaż wykonany z blachy. Chodzi tutaj o tak zwane blaszaki, które można często postawić nawet bez posiadania pozwolenia na budowę. Jeśli wystarczy nam niewielki garaż, czyli taki o powierzchni nieprzekraczającej 35 metrów kwadratowych, wystarczy zgłosić fakt jego budowy w urzędzie miasta lub w urzędzie gminy. Przy większym metrażu i dwóch garażach na powierzchni 500 metrów kwadratowych wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę, czyli dopełnienie wymaganych formalności. Częstym wyborem są garaże zamykane pojedyncze, ale można zdecydować się na opcję z wiatą, co już wystarczy do parkowania drugiego samochodu lub jako miejsce do przechowywania sprzętu ogrodowego. Na korzyść garażów blaszanych przemawia ich lekka konstrukcja i wytrzymałość. Oczywiście nie można oczekiwać od nich solidności na takim poziomie, jak ma to miejsce w przypadku garażu murowanego, ale nadal świetnie pełnią swoją nadrzędną funkcję. Lekkość garażu blaszanego przekłada się na możliwość łatwego przenoszenia go do dowolnego miejsca i to nawet samodzielnie. Przekłada się to wobec tego na wzrost jego funkcjonalności. Od inwestora będzie zależało to, w jakim miejscu zostanie postawiony garaż blaszany – wystarczy zadbać o odpowiednie przygotowanie gruntu – wylewka betonowa czy ułożenie płyt. Garaże z blachy nie muszą mieć podstawy w postaci fundamentów.

Co jeszcze przemawia na korzyść garaży z blachy?

Montaż garaży blaszanych jest szybki, bezproblematyczny i niezależny od aktualnych warunków pogodowych. Do ich zalet zaliczyć można też estetyczny wygląd. Obecnie przebierać można w wersjach kolorystycznych, dopasowując garaż do swoich potrzeb i preferencji. To samo dotyczy wymiarów, kształtów i nawet liczby okien czy rodzaju drzwi. Popularność garaży blaszanych w dużej mierze wynika z tego, że są dostępne w bardzo atrakcyjnych przedziałach cenowych. Koszt ich zakupu i montażu jest zdecydowanie niższy niż budowa tradycyjnego garażu murowanego. Inwestor oszczędza zarówno czas, jak i pieniądze. Utrzymanie garażu blaszanego w czystości jest niezwykle proste i nie wymaga ponoszenia dodatkowych wydatków. Obecnie można zlecić jego wykonanie na zamówienie, przez co będzie w pełni dopasowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań przyszłego użytkownika. Wybór nie ogranicza się jedynie do gotowych modeli w standardowym wydaniu.

Poprzedni artykuł

Potrzebujesz auta na weekend? Wypożycz je!

Następny artykuł

Wynajęcie busa dziewięcioosobowego w daleką podróż

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.