Przyciemniane szyby – Bezpieczeństwo czy Moda

Chyba nie ma takiego kierowcy, któremu w żadnym stopniu nie zależy na atrakcyjnym wyglądzie pojazdu, którym się porusza. Jednak dzisiaj trudno jest wyróżnić się na drodze. Powodem jest oczywiście to, że samochodów mamy w kraju coraz więcej. Dlatego też gro osób, dla których styl ma szczególne znaczenie decyduje się na modyfikację swojego pojazdu.

Najprostszą zarówno do wykonania, jak i do sfinansowania modyfikacją samochodu są przyciemniane szyby. Możemy zamontować je naprawdę tanio i szybko. taka ingerencja w pojazd na pewno nie zostanie niezauważona przez innych kierowców. Musimy się jednak liczyć z tym, że mocno przyciemniane szyby w przedniej części auta nie są dobrym pomysłem. Może i ładnie wyglądają i dają nam więcej prywatności podczas jazdy, mogą przysporzyć nam niemałych kłopotów.

Nie każdy wie, ale w świetle polskiego prawa drogowego przyciemniane szyby w przedniej części pojazdu są nielegalne. To oczywiście dlatego, że rozwiązanie takie potrafi znacznie ograniczyć widoczność z wnętrza pojazdu. A przecież trudno jest jeździć bezpiecznie, nie panując wzrokiem nad sytuacją na drodze, w jakiej się znajdujemy. Dlatego musimy pamiętać, że przyciemniane szyby możemy założyć jedynie w oknach tylnych. Te przednie koniecznie muszą pozostać fabrycznie białe. Kto nie jest w stanie pogodzić się z faktem, że tak musi być, powinien poszukać sobie innej metody indywidualizacji swojego auta.

Poprzedni artykuł

Posiadanie samochodu – za i przeciw

Następny artykuł

Poznaj rodzaje bieżników w oponach

1 Komentarz

  • Przyciemniane szyby – mówi się, że na temat gustów się nie dyskutuje, ale jednak mimo wszystko muszę powiedzieć, że kompletnie mi się to nie podoba. Nie rozumiem też przepisów, mówiących o tym, że tylna szyba może być przyciemniona – tam też przecież musi być dobra widoczność.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.