Przyciemniane szyby – mogą skończyć się słonym mandatem

Wielu kierowców, szczególnie spośród tych młodszych posiada dużą chęć lekkiej personalizacji swojego samochodu. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu ludzką rzeczą jest potrzeba wyróżnienia się z tłumu, pewnego zaakcentowania własnej indywidualności. U ludzi młodych potrzeba ta jest zazwyczaj szczególnie wyraźnie widoczna. A ponieważ w dzisiejszych czasach samochód jest stale i koniecznie wpisany w nasze życie, chcemy by i on prezentował się lekko odmiennie. To między innymi dlatego ciemne szyby wciąż nie schodzą z wyżyn popularności. Jest to modyfikacja tania, efektowna a przy tym praktyczna. Pozwala ona wyróżnić nasz pojazd z szarej kawalkady, w jakiej każdy co dnia spędza mnóstwo czasu, chociażby podczas dojazdów do pracy. Czy jednak ciemne szyby zawsze są dobrym pomysłem?

Czy za każdym razem taka ingerencja w nasze auto poniesie za sobą pozytywne skutki? Niestety nie. Nie jeden początkujący kierowca miał sposobność uzmysłowić to sobie w dosyć przykry sposób. Wszystko dlatego, że ciemne szyby w przednich drzwiach są w Polsce prawnie zakazane. Oczywiście obowiązywanie tego przepisu jest związane z kwestiami bezpieczeństwa. Istnieje jednak niewielka szansa, że dowiemy się o tym w warsztacie świadczącym takie usługi. Tam w wielu przypadkach starają się nas przekonać do zdania wprost przeciwnego (z resztą z oczywistych względów). Nie liczmy jednak na to, że my będziemy w stanie przekonać do tego samego policjanta, który uraczy nas sowitym mandatem.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Unus Multorum

Szyba przednia i boczna musi przepuszczać minimum 70% światła, czyli mogą być przyciemnione maksymalnie o 30% – bez względu czy przyciemnianie odbywa się metodą piecową czy poprzez naklejenie folii.