Regały wspornikowe – czysta korzyść dla magazynów

Regały wspornikowe – czysta korzyść dla magazynów

Regały są niezbędnym elementem funkcjonowania przedsiębiorstw, w których konieczne jest efektywne magazynowanie towarów. O ile przechowywanie standardowych produktów o niedużych gabarytach nie powinno sprawiać żadnych problemów, nie jest tak w przypadku materiałów o dużej długości. Potrzebne są wtedy konkretne rozwiązania, takie jak regały wspornikowe. Wybierając tę odmianę produktu, można korzystać z wielu korzyści.

Czym są regały wspornikowe – charakterystyka produktu

Regały wspornikowe są także nazywane regałami dłużycowymi, czy regałami na dłużyce. Niezależnie od rodzaju nomenklatury, są to bardzo funkcjonalne elementy wyposażenia magazynu. Regały dłużycowe są zazwyczaj montowane w formie całych systemów, gdzie kilka przedmiotów składa się na jeden komplet, na przykład zajmujący powierzchnię całej ściany magazynowej lub znajdujący się na całej długości i szerokości posadzki obiektu.

Taki układ stosowany jest ze względu na otrzymanie jak największej płaszczyzny użytkowej, na której mogą być składowane towary. Regały na dłużyce składają się z szeregu pojedynczych słupów, zawierających ramiona, a także mocne platformy, na których umieszcza się produkty. Dzięki temu na półkach można umieścić nie tylko przedmioty o standardowych wymiarach i kształcie, ale również te, które w każdym innym miejscu znacząco utrudniałyby wykonywanie obowiązków pracowniczych.

Regały paletowe a regały dłużycowe – jakie są różnice?

Odmiana dłużycowa jest często mylona z paletową, jednak występują pomiędzy nimi znaczące różnice, które sprawiają, że każda z nich ma inną charakterystykę i powinna być używana w odmienny sposób. W przypadku tradycyjnego formatu, czyli regałów paletowych, istnieją pewne ograniczenia dotyczące poziomego ustawienia produktów. Jeżeli chodzi o regały dłużycowe, nie ma takich problemów. W tej odmianie brak poziomych belek oznacza, że nie ma elementów, które mogłyby przeszkodzić w trakcie załadunku lub rozładunku towaru i sprzętu.

Regały wspornikowe dają przedsiębiorcy, który chce usprawnić działania w przestrzeni magazynowej, to, że możne przechowywać towar o różnej długości, wadze i szerokości. Do tego dochodzi także inny aspekt, który działa na korzyść odmiany dłużycowej – nie ma żadnych ograniczeń w pionie i poziomie. Dlatego nie trzeba się martwić, że materiały zostaną uszkodzone w trakcie załadunku lub rozładunku. Właśnie ze względu na to regały wspornikowe są elementem wyposażenia, który powinien zwrócić uwagę większości przedsiębiorców.

Regały dłużycowe – zalety, na które warto zwrócić uwagę

Kończąc porównania z odmianą paletową, warto również zwrócić uwagę na inne atuty korzystania z regałów wspornikowych. Jest to na pewno możliwość regulacji produktu do potrzeb działalności. W przypadku, gdy przedsiębiorca zdecyduje się na jednostronną odmianę regału dłużycowego, w krótkim czasie może go zamienić na dwustronny system – to możliwe, ponieważ kolumny, na których opierają się platformy, są perforowane po obu stronach.

Z uniwersalności regałów wspornikowych można również skorzystać w inny sposób, dopasowując długość ramion tak, aby na półkach mogły zmieścić się produkty o konkretnym rozmiarze i kształcie. Dzięki temu, że regały wspornikowe mogą mieć różne ustawienie, jeżeli chodzi o wymienione parametry, będą bardzo cennym elementem wyposażenia w każdym magazynie, niezależnie od tego, w jakiej branży działa przedsiębiorca.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, że regały wspornikowe są produkowane z materiałów wysokiej jakości, jak stal zimnowalcowana, czy profile hutnicze, co zapewnia im doskonałą stabilność. Do tego są zabezpieczane przed występowaniem korozji poprzez malowanie proszkowe i ocynkowanie. Najlepsze regały dłużycowe można znaleźć w ofercie LogiMax.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments