Rejestrator jazdy na każdą jazdę!

W dobie nowinek technologicznych nie powinno nas specjalnie dziwić, że na rynku pojawia się coraz więcej sprzętu, którego zastosowanie nierzadko przerasta możliwości naszej wyobraźni. Pocieszające jest tylko to, że między krajalnicą do awokado a elektrycznym urządzeniem do hot-dogów zdarzają się urządzenia przydatne, jak na przykład funkcjonalny rejestrator jazdy, który ze względu liczne funkcje przyda się w każdym pojeździe.

Kamery samochodowe na naszych oczach przebyły imponującą drogę rozwoju w zaskakująco krótkim czasie. Na samym początku rejestratory wykorzystywali głównie zawodowi  kierowcy, traktując kamerkę internetową jako swoisty dodatek do wyposażenia auta. Obecnie jest to gadżet kupowany coraz chętniej przez osoby fizyczne czy miłośników motoryzacji, którzy z różnych względów chcą rejestrować jazdę nawet wtedy, jeśli poruszają się jedynie z domu do pracy lub sklepu. Wzrost popularności kamer samochodowych mógł spowodować tylko jedno – gwałtowny wzrost producentów zajmujących się produkcją tych urządzeń. To natomiast poskutkowało sporym utrudnieniem w wyborze konsumenckim.

Odpowiedź na pytanie, czym kierować się przy podejmowaniu ostatecznej decyzji dotyczącej naszego drogowego rejestratora, wcale nie jest prosta. Tak naprawdę to zależy od motywacji kierowców, którzy chcą zaopatrzyć się w kamerę internetową. Natomiast jeśli chodzi o koszty, to rejestrator jazdy może nas kosztować od kilkudziesięciu lub kilkuset złotych (czasami nawet więcej).

rejestrator jazdy warto zainwestować z wielu różnych powodów. Pierwszym i najbardziej oczywistym jest możliwość posiadania prywatnego materiału dowodowego w przypadku kolizji na drodze lub poza nią (np. na parkingu pod sklepem). Bez nagranego filmu na nic zdadzą się nasze zapewnienia, że wypadek nie był naszą winą! Natomiast jeśli będziemy dysponować nagranym materiałem dowodowym, będziemy na wygranej pozycji, ponieważ przebieg wydarzenia zostanie zarejestrowany od początku do końca. Jeśli odpowiednio dobierzemy kamerę samochodową, bez trudu będziemy mogli przedstawić policji kompletną wersję zdarzeń i udowodnić ją niezbędnymi danymi, a więc nagranym przez rejestrator filmem. Korzystając z funkcji aparatu, jaką standardowo posiadają samochodowe kamery, możemy także wstępnie udokumentować uszkodzenia lub sytuację na bezpośrednio po zderzeniu.

Oczywiście, nie trzeba od razu zakładać najgorszego scenariusza. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, aby za pomocą kamery samochodowej najzwyczajniej w świecie rejestrować przebieg naszej trasy. Może się przecież zdarzyć, że będziemy przejeżdżać przez miasto o ciekawej architekturze czy trafimy po drodze na urokliwy lasek warty udokumentowania. Niektórzy z nas z pewnością docenią takie  cyfrowe pamiątki.

Bogatą ofertę rejestratorów jazdy mogą Państwo znaleźć w internecie na stronie marki Xblitz. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przemyśleć interesujące nas parametry dotyczące idealnej kamery samochodowej, aby ostatecznie dokonać przemyślanego zakupu, który poskutkuje naszą satysfakcją i będzie nam służył przez lata.

Reasumując, podstawowym i najczęściej powtarzającym się powodem zakupu kamery jest dokumentacja na wypadek stłuczki, wykonywanie niedozwolonego manewru na miejscu parkingowym pod centrum handlowym, czy bezpodstawnego oskarżenia o przekroczenie prędkości na drodze. Krótko mówiąc, rejestrator jazdy przyda się na każdą jazdę!

Źródło fotografii wykorzystanej w atykule: xblitz.pl

 

Poprzedni artykuł

5 wskazówek, jak przygotować samochód na zimową podróż

Następny artykuł

Dlaczego firmy transportowe same naprawiają ciągniki i naczepy? Kilka powodów, które przemawiają za posiadaniem własnego serwisu pojazdów.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.