Rejestrator jazdy Xiaomi 70mai – specyfikacja produktu

Powodzenie kamer samochodowych rośnie z każdym rokiem. Posiadanie rejestratora jazdy pozwala na dokładne stwierdzenie winy w wyniku stłuczki czy kolizji, umożliwia także odnalezienie sprawcy, który zarysował lub otarł zaparkowany pojazd.

Oferta produktowa kamer samochodowych jest niezwykle szeroka. Kupujący bywają zdezorientowani zaskakującymi możliwościami poszczególnych modeli. Współczesne rejestratory jazdy mogą posiadać już wbudowaną bazę fotoradarów, asystent pasa ruchu czy czujnik GPS. Dziś sprawdzimy, jakie parametry techniczne ma kamera samochodowa xiaomi 70mai – https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-70mai-pro-dash-camera.

Kształt i obudowa

Rejestrator jazdy Xiaomi 70mai to sprzęt w kształcie cylindra, którego długość nie przekracza 10 centymetrów. Lekki, ważący zaledwie 70 gramów rejestrator wykonany jest z solidnego tworzywa, które z pewnością przetrwa niejedne wstrząsy.

Montaż

Instalacja sprzętu jest niezwykle prosta. W zestawie do kamery samochodowej dołączona jest przezroczysta podkładka, którą należy umieścić w pożądanym miejscu na szybie. Następnie do podkładki przykleja się kamerę – wymagana jest tutaj taśma dwustronna. Niektórzy mogą mieć złe doświadczenia w tego typu mocowaniach kamer, jednak w przypadku Xiaomi, sprzęt solidnie przytwierdzony jest do szyby i nie odpada nawet podczas jazdy off-roadowej.

Jakość obrazu

To jeden z parametrów, na które kierowcy zwracają uwagę w pierwszej kolejności. Wysoka rozdzielczość zapewnia szczegółowy zapis obrazu, wraz z takimi detalami, jak numery tablic rejestracyjnych czy szczegóły mogące wpłynąć na ustalenie sprawy kolizji. Optymalna rozdzielczość kamery powinna wynosić 1920×1080 pikseli – i dokładnie tyle ma właśnie Xiaomi 70mai.

Wysoka rozdzielczość kamery gwarantuje ostry i wyraźny obraz zarówno w świetle dziennym, jak i po zmroku. Kąt widzenia kamery to aż 130 stopni, zatem doskonale widać nie tylko pole przed maską, lecz również po bokach. Rejestrowany obraz jest stabilny i nie ulega wstrząsom w każdych warunkach drogowych. Kamera zapewnia doskonały, pozbawiony szumów obraz w świetle nocnym.

Wyświetlacz

Zaskoczeniem dla wielu jest brak wyświetlacza w kamerze. Urządzenie należy połączyć ze smartfonem, za którego pośrednictwem odbywa się cała obsługa. Po połączeniu kamery z telefonem należy dokonać instalacji oprogramowania. Po wszystkim kamera rejestruje obraz w doskonałej jakości.

Obsługa sprzętu

Kamerę Xiaomi 70mai można obsłużyć na kilka sposobów. Sprzęt działa za pośrednictwem wspomnianego już telefonu i zainstalowanej aplikacji. Drugi sposób to obsługa głosowa – polecenia należy wydawać w języku angielskim. Trzecią metodą jest obsługa kamery za pomocą wielofunkcyjnego przycisku. Aby wywołać konkretne funkcje, należy wcisnąć przycisk w kamerze określoną ilość razy.

Dodatkowym zaskoczeniem dla wielu kierowców jest cena. Kamera samochodowa Xiaomi 70mai kosztuje około 150 złotych, dzięki czemu można zakwalifikować ją do grupy sprzętów budżetowych. Podstawowe funkcje, w które wyposażono sprzęt, z pewnością spełnią oczekiwania niejednego kierowcy.

Poprzedni artykuł

Kamera samochodowa montowana na lusterku wstecznym samochodu – Xblitz Prism

Następny artykuł

Lokalizator GPS do samochodu BearPoint C18 – test i opinie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.