Samochód dla kobiety – jaki wybrać?

Często mówi się o samochodach miejskich lub rodzinnych, jednak zdecydowanie rzadziej – o autach stworzonych dla kobiet. Ponieważ nie każda z nich potrzebuje samochodu tylko do jazdy po mieście. Jak wybrać idealny samochód dla kobiety?

Mały, czy duży samochód?

Miejskie auta to zwykle przedstawiciele segmentu A. Niewielkie, zwinne, bardzo ekonomiczne. Jednak ich podstawową wadą może być brak miejsca. Owszem, wiele z nich posiada system montowania fotelika dla dziecka, jednak co z wózkiem? Większymi zakupami? A jeśli czeka nas wyjazd służbowy i musimy w nim zmieścić wszystkie materiały? Jeśli większość z tych problemów nas nie dotyczy, wystarczy nam 3-drzwiowe auto z silnikiem nie przekraczającym pojemności 1.2 litra.

Jeśli jednak problemy te brzmią znajomo, idealnym kompromisem byłby 5-drzwiowy hatchback. Nie musimy bowiem od razu rzucać się na głęboką wodę, kupując sedana z segmentu E. Zacznijmy jednak od początku – wygoda. Możliwość łatwego dostępu do tylnej kanapy, na której sadzamy małe dziecko, to bardzo duży plus. Jeśli boimy się, że samodzielnie otworzy drzwi, wiele samochodów posiada wbudowaną kontrolę rodzicielską, dzięki której możliwe jest to tylko z zewnątrz. Dodatkowo bagażnik jest znacznie większy.

Ostatecznie, możemy sięgnąć po kombi. Kojarzy się zwykle z długim samochodem, którym ciężko zaparkować, a za to łatwo zadrapać czy wywołać stłuczkę, głównie podczas wyjazdu z parkingu. Jednak tutaj także możemy pozostać przy segmencie D, czyli aucie krótszym, podlegającym kompromisom – pomiędzy miejską linią hatchbacka, a ładownością bagażnika typowego samochodu kombi.

Dostępność części

Najważniejsze w przypadku samochodu dla kobiety, to jednak dostępność modelu na rynku. Jak ją sprawdzić? To proste. Zapytać osoby, która zna się na tym najlepiej, czyli przedstawiciela komisu samochodowego noweuzywane.eu. Wyjaśni nam on różnicę pomiędzy autem używanym a poleasingowym i wskaże model, który jest kupowany często. Nie bójmy się przeciętności. W tym przypadku działa to na naszą korzyść, zwiększając szansę, iż mechanik, którego odwiedzimy, będzie znał się na danym modelu. A przecież warsztat kiedyś będziemy musieli odwiedzić. Stawiając na użyteczność auta, sprawdźmy więc komis samochodowy w poszukiwaniu konkretnych porad odnośnie wyboru właściwego modelu.

Stosując się do tych rad, z pewnością wybierzemy auto, które nie tylko będzie spełniało nasze wymagania, ale przede wszystkim posłuży nam przez długi czas, nie sprawiając kłopotów w naprawie i użytkowaniu.

 

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments