Samochód dostawczy z drugiej ręki – czemu nie

Kupno nowego lub używanego samochodu to poważny wydatek, a także poważna sprawa. To, jakie auto nabędziemy, zaważy na dobrych kilku latach naszego życia. Samochód dla części z nas staje się czymś na kształt domu na kółkach. Warto więc dokonać takiego wyboru, z którego będziemy naprawdę zadowoleni. Oczywiście najłatwiej byłoby nabyć wymarzone cztery kółka prosto z salonu, ale na to nie każdego stać. Można się wówczas zastanowić nad innym rozwiązaniem, takim jak kupno samochodu poleasingowego. Dzięki temu sporo zaoszczędzimy, a zarazem zyskamy samochód, który spełni nasze oczekiwania.

1. Samochód poleasingowy – co to znaczy?
2. Różnice między samochodami poleasingowymi a samochodami z komisu
3. Czy zakup samochodu dostawczego poleasingowego jest opłacalny?
4. Samochody dostawcze poleasingowe – jaki model wybrać i gdzie kupić?

Samochód poleasingowy – co to znaczy?

Samochód poleasingowy to takie auto, które było użytkowane przez jednego użytkownika takiego jak hurtownia, bank, czy też agencja reklamowa, a po upływie czasu leasingu, trafiło do sprzedaży. Leasing trwa przeważnie około trzech lat, potem samochody są sprzedawane na aukcjach, a firmy nabywają nowe floty aut. Zaletą tych samochodów jest to, że przez cały czas trwania leasingu są one pod dobrą opieką. Mają regularnie robione przeglądy, do napraw używa się oryginalnych części, a opiekują się nimi renomowane zakłady naprawcze. Tak więc kupujemy co prawda samochód używany, ale z jasną historią. Możemy w ten sposób nabyć auta osobowe, traktory, naczepy, motocykle, autobusy, czy też samochody dostawcze poleasingowe i in. U dobrego sprzedawcy każdy znajdzie to, czego akurat potrzebuje. Do takich oferentów należy, np. witryna sieciowa cararena.pl. Zakup samochodu dostawczego u nich będzie strzałem w dziesiątkę.

Różnice między samochodami poleasingowymi a samochodami z komisu

Zasadnicza różnica pomiędzy samochodem poleasingowym, a autem nabywanym z komisu polega na tym, że droga tego pierwszego jest o wiele łatwiejsza do odtworzenia na podstawie dokumentów technicznych auta. Rzadziej możemy tu też paść ofiarą oszustwa, bo auto leasingowane miało jednego, instytucjonalnego właściciela, któremu raczej nie zależy na podkręcaniu liczników, czy naprawach na chybcika. Aukcja daje także możliwość licytowania ceny danego samochodu, co może przynieść dodatkowy zysk. W komisie nabywamy auto za ustaloną z góry cenę i na pewno o wiele trudniej będzie nam uzyskać rabat.

Czy zakup samochodu dostawczego poleasingowego jest opłacalny?

Co do opłacalności zakupu samochodu dostawczego poleasingowego nie mamy wątpliwości – tak, będzie to na pewno nieco tańszy zakup niż z wolnego rynku. Firmom wyprzedającym floty samochodów niekoniecznie zależy na dodatkowej stówie, czy pięciuset złotych. Za chwilę będą one miału zupełnie nowe samochody, a starych chcą się pozbyć jak najszybciej, gdyż generują one jedynie koszty. Dodatkowo w ofercie poleasingowej często pojawiają się samochody o nieco bardziej rozbudowanych możliwościach, czy też lepszym wyposażeniu. Można w ten sposób nabyć lepsze modele popularnych marek, za nieco mniejsze pieniądze. Każda oszczędność się liczy i docelowo ma znaczenie. Warto o tym pamiętać.

Samochody dostawcze poleasingowe – jaki model wybrać i gdzie kupić?

Dobrym miejscem do zakupu poleasingowego dostawczaka w dobrym stanie może być właśnie platforma cararena.pl. Można tu nabyć mercedesy, volkswageny, nissany, ople, fiaty, fordy, i in. Dobrze jest zapamiętać tę stronę internetową – interesy z nimi na pewno będą zyskowne.

 Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

 

Poprzedni artykuł

Busy z Anglii do Polski

Następny artykuł

Najlepsze pakiety ubezpieczeń samochodu dla młodych kierowców

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.