Samochody hybrydowe zyskują na popularności. Coraz więcej kierowców, zwłaszcza tych, którzy poruszają się głównie po mieście, decyduje się na kupno takiego auta. Samochód hybrydowy – co to jest i dlaczego…

Samochody hybrydowe – dlaczego ich popularność rośnie?

Samochody hybrydowe – dlaczego ich popularność rośnie?

Samochody hybrydowe zyskują na popularności. Coraz więcej kierowców, zwłaszcza tych, którzy poruszają się głównie po mieście, decyduje się na kupno takiego auta. Samochód hybrydowy – co to jest i dlaczego znajduje coraz więcej zwolenników?

Auta hybrydowe dają szerokie możliwości niespotykane zarówno w przypadku samochodów z  tradycyjnym napędem silnikowym, diesli, jak i… „czystych elektryków”. Czy samochody hybrydowe są dobre?

Hybryda – alternatywa dla silników spalinowych i elektrycznych

Samochody z napędem hybrydowym wyposażone są zarówno z silnik spalinowy, jak i elektryczny. Dzięki temu istnieje możliwość jazdy jedynie na silniku elektrycznym bądź wyłącznie spalinowym. Zazwyczaj jednak jazda hybrydą odbywa się w trybie automatycznym kiedy – np. w przypadku stania w korku – wykorzystywany jest silnik elektryczny, zaś podczas szybkiej jazdy – silnik spalinowy.

Hybrydy najlepiej sprawdzają się w jeździe miejskiej – choć nie tylko – kiedy istnieje konieczność ciągłego przyspieszania i hamowania, a także podczas stania w korku.

Jednocześnie warto pamiętać o tym, że napęd elektryczny pozwala zmniejszyć zużycie paliwa i zwiększyć moc samochodu. Jak to możliwe? W hybrydzie wykorzystana jest m.in. technologia, która pozwala ładować baterie poprzez odzyskiwanie energii z hamowania. W przypadku samochodów silnikowych energia cieplna wytwarzana przez tarcie hamulców jest marnowana.

Hybrydy – samochody z przyszłością

Jeśli chodzi o samochody hybrydowe opinie na ich temat są zróżnicowane jednak prognozy ekspertów wskazują jednoznaczne, że ich popularność będzie w przyszłości wzrastać. Są to bowiem auta przede wszystkim ekonomiczne. Samochody hybrydowe spalają w mieście ok. 3-4 litrów na 100 km. Co więcej, technika jazdy wpływa na poziom zużycia paliwa wobec czego jazda może być jeszcze bardziej ekonomiczna. Co istotne, zmniejszenie zużycia paliwa jedynie o 2 litry na 100 kilometrów przy pokonywaniu średnio 15 tys. kilometrów rocznie wiąże się z oszczędnością ponad 1,6 tys. złotych.

Co więcej, hybrydy są alternatywą także dla samochodów z silnikiem Diesla. Pozbawione są bowiem takich kłopotliwych elementów jak turbina, wrażliwy na jakość oleju napędowego układ zasilania czy dwumasowe koło zamachowe. Także na rynku wtórnym auta hybrydowe cieszą się dużą popularnością, przez co nie ma problemu ze sprzedażą auta w przypadku chęci jego wymiany.

Coraz większy wybór aut hybrydowych sprawia także, że każdy znajdzie samochód dostosowanych do własnych potrzeb. Dostępne są zarówno niewielkie samochody miejskie, jak i te w wersji kombi. Idealne zarówno dla singla lub pary, jak i całej rodziny! Chcesz poznać więcej szczegółów na temat samochodów hybrydowych? Wejdź na stronę https://autokult.pl/32011,samochod-hybrydowy-ile-mozesz-na-nim-zaoszczedzic

Oceń post

Zostaw komentarz