Funkcjonowanie firmy zależy w dużej mierze od odpowiedniej optymalizacji kosztów. Wykorzystanie odpowiednich rozwiązań technologicznych może pomóc w realizacji tego celu. Szczególnie autorzy oprogramowania WEBFLEET kierowali się tą ideą podczas tworzenia…

Skąd biorą się oszczędności przy wykorzystaniu rozwiązania WEBFLEET?

Skąd biorą się oszczędności przy wykorzystaniu rozwiązania WEBFLEET?

Funkcjonowanie firmy zależy w dużej mierze od odpowiedniej optymalizacji kosztów. Wykorzystanie odpowiednich rozwiązań technologicznych może pomóc w realizacji tego celu. Szczególnie autorzy oprogramowania WEBFLEET kierowali się tą ideą podczas tworzenia tego systemu. W dzisiejszym artykule przedstawimy źródła realnych oszczędności wynikających z wykorzystania WEBFLEET.

Czym jest platforma WEBFLEET?

Rozwiązanie WEEBFLEET umożliwia monitoring floty w czasie rzeczywistym z pomocą nowoczesnych technologii GPS. Platforma wyróżnia się przyjaznym interfejsem i jednocześnie dużą ilością zaawansowanych funkcjonalności. Znajduje swoje zastosowanie szczególnie w branżach logistycznych, transportowych i przewoźniczych, a także w służbie zdrowia. Daje szereg możliwości zarówno kierowcom, dyspozytorom, jak i pracownikom biurowym.

Oszczędności na paliwie

Jedną z funkcjonalności wchodzących w skład rozwiązania WEBFLEET jest OptiDrive 360, który pozwala na zwiększenie wydajności pracowników, poprawę bezpieczeństwa na drodze, a przede wszystkim realne oszczędności w postaci mniejszego zużycia paliwa. OptiDrive 360 sugeruje np. zmianę biegu na bardziej optymalny, proponuje zwolnienie pedału gazu w przypadku możliwości toczenia się, czy informuje o zbyt długiej pracy pojazdu na biegu jałowym. Dodatkowo system dostarcza możliwości generowania szczegółowych raportów z dowolnego okresu, dzięki którym można zweryfikować wydajność floty w porównaniu z wcześniejszymi raportami.

Warto także wspomnieć, że realną oszczędnością, która wynika z wykorzystania OptiDrive 360 jest obniżenie składki ubezpieczeniowej. Przy większej liczbie pojazdów w flocie może mieć to ogromne znaczenie i pozwolić na dodatkowe inwestycje z wykorzystaniem zachowanych środków.

Odciążenie pracowników biurowych ze żmudnej pracy

Do obowiązków pracowników biurowych należy często sporządzanie różnego rodzaju raportów. W przypadku firm, które posiadają dużą flotę, zadania te mogą być żmudne i pochłaniać duże ilości czasu. WEBFLEET wykona tą pracę za pracowników biurowych, którzy będą mogli skupić się na działalności tzw. core business. WEBFLEET posiada również swoją bibliotekę API, która pozwala na integrację z wieloma systemami biurowymi – a jeśli taka integracja nie istnieje, zespół IT pomoże w jej stworzeniu.

Warto również wspomnieć o ułatwieniu dostępnym za pośrednictwem systemu WEBFLEET, które maksymalnie ogranicza czynności administracyjne związane z kilometrażem. Ułatwia tym samym rozliczanie kierowców i firmy oraz sporządzanie deklaracji podatkowych..

Niebezpośrednie oszczędności na naprawach

Platforma WEBFLEET daje również wgląd do informacji dotyczących stanu technicznego pojazdu, dzięki czemu wszelkie przeglądy i naprawy można zaplanować w najbardziej dogodnym terminie. Pozwala to na zminimalizowanie czasu przestoju, który wiąże się z dużymi kosztami dla firmy. System umożliwia również przechowywanie danych dotyczących koniecznych wizyt w serwisie związanych np. z wymianą płynów eksploatacyjnych, a także na bieżąco informuje o pojawieniu się usterek w pojeździe – dzięki tej świadomości, można podjąć szybką decyzję o naprawie, unikając tym samym pogłębiania się awarii.

Podsumowanie

Przedsiębiorstwa korzystające z platformy WEBFLEET zauważyły, że koszty związane z implementacją oprogramowania zwracają się niezwykle szybko z powyższych powodów. Warto dodać, że system nie daje jedynie oszczędności, a przy odpowiednim wykorzystaniu może przynieść nawet niebezpośrednie zyski – dzięki zoptymalizowaniu procesów w firmie, flota staje się bardziej wydajna, a tym samym zwiększa się możliwość realizacji dodatkowych zleceń. WEBFLEET to także prestiż i profesjonalizm w oczach kontrahentów, którzy mogą na podstawie obecności tego systemu wyczuć rzetelną firmę.

Źródło: Tom Tom Telematics – Monitoring pojazdów

 

Zostaw komentarz