Skąd w mężczyznach taka dbałość o samochód?

Mężczyzna bez szybkiego samochodu? Możliwe, choć większość Panów decyduje się na wybór sportowych aut. Z czego to wynika? Męskie auto równa się męska jazda, a to wiąże się z perfekcyjną dbałością o samochód. Przecież zaniedbane auto to wstyd!

Mężczyzna kupuje samochód w dwóch różnych celach. Pierwszym jest zagwarantowanie sobie i swojej rodzinie wygody i komfortu w codziennym przemieszczaniu się po mieście. Drugim celem jest poprawa swojej samooceny i samopoczucia. W każdym z przypadków auto powinno być zadbane i wynika to przede wszystkim z mentalności mężczyzn. Zaczynając od wyścigów tworzonych na podwórkowym asfalcie, z wykorzystaniem małych, czerwonych resoraków, aż do dorosłego życia. Resoraki musiały być zadbane i układane codziennie w pudełkowym dziecięcym garażu. To przełożyło się na wybory w dorosłym życiu.

Mężczyźni kochają samochody szybkie i zadbane. To od lat krążące stwierdzenie, które nie ma zamiaru prędko ulec zmianie. Prędkość oznacza władzę, a mężczyźni tacy właśnie lubią się czuć. Samochód to coś więcej niż pojazd. To wyznacznik poziomu adrenaliny i testosteronu. Samochód to męska wizytówka. Czy rozumiesz już, dlaczego liczba specjalistów od pielęgnacji aut wzrasta z każdym dniem, a na ulicach coraz więcej zadbanych aut ze lśniącym lakierem? Renowacja lakieru to nic trudnego, a wyspecjalizowane punkty są w stanie odnowić samochód w kilka chwil. Specjalna powłoka ochronna odnowi każde auto i spowoduje większą satysfakcję u kierowcy.

Mężczyźni lubią czuć niezależność, oraz to, że są wyjątkowi. To tylko psychologia, ale pozwala na określenie tej „mocniejszej” płci, jako wymagającej i dążącej do celu. Zadbany samochód to także lśniąca tapicerka, którą powinien szczycić się każdy właściciel pojazdu. Jedna wizyta u mechanika sprawi, że tapicerka będzie zabezpieczona przed zabrudzeniami, a wszelkie uszkodzenia zostaną zniwelowane.

Dbałość o samochód powinna wynikać z zaangażowania kierowców. A tylko w pełni zadbany samochód może przełożyć się na satysfakcję z codziennego użytkowania. I nie ma znaczenia, czy kierowcą jest mężczyzna, czy może kobieta.

Artykuł opracowany przez specjalistów z firmy Miczek Auto Detailing.

Poprzedni artykuł

Ubezpieczenie nowego, luksusowego samochodu – jak wybrać, by zabezpieczyć się przed wypadkiem, kradzieżą, zniszczeniem i kosztownymi naprawami?

Następny artykuł

Transport mebli czyli przeprowadzka do nowego mieszkania

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.