Składowanie opon i felg

Sprzedajesz opony? Musisz więc mieć miejsce do ich przechowywania. Masz wybór, składować je na ziemi, gdzie będą trudno dostępne, lub wykorzystać całą przestrzeń swojego magazynu poprzez instalacje regałów na oponu i felgi. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmieścisz kilkadziesiąt razy więcej towaru na swoim magazynie. Dodatkowo, będziesz mógł podzielić całą przestrzeń na strefy. Użycie regałów do przechowywania opon i felg pomoże także w lepszym do nich dostępie. A co za tym idzie, usprawni pracę całego magazynu.

Oto ważne kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę przy tworzeniu magazynu opon i w pełni wykorzystać powierzchnię, którą dysponujesz.

Magazyn masowy

Jeśli przechowujesz luzem duże ilości opon, zawsze warto rozważyć zmaksymalizowanie powierzchni magazynowej poprzez odpowiednie ustawienie regałów na opony czy felgi. Pomoże to w pełni wykorzystać całą przestrzeń. Jeśli regał jest zapełniony w mniej niż 20%, opróżnij go, zdemontuj go i umieść pozostałe opony jedna na drugiej.

Korytarze muszą mieć odpowiednią szerokość, aby wózki widłowe mogły swobodnie się między nimi przemieszczać.

Wysyłka i odbieranie

Obszar do wysyłki i odbioru zamówień powinien być wystarczająco duży, aby pracownicy mogli efektywnie przygotowywać zamówienia, a także przechowywać puste regały. Zawsze starajmy się zachować co najmniej 25 do 30 metrów wolnej przestrzeni, jeśli to możliwe. Jest to klucz do tego, aby zaoszczędzić czas na załadunku i rozładunku przyczep lub kontenerów.

Małe ilości/ klienci indywidualni

Staraj się nie marnować zbyt dużo miejsca na niewielkie ilości opon. Wydziel część magazynu, którą podzielisz na alejki o szerokości do 5m. Zyskasz w ten sposób odrębną część dla klientów indywidualnych i pojedynczych rodzajów opon. Do tego typu prac nie potrzeba użycia wózka widłowego, usprawni to też pracę i pomoże w szybkiej obsłudze klienta, który zjawi się osobiście.

Miasto / straż pożarna

Przed założeniem magazynu skontaktuj się z miastem i oddziałem przeciwpożarowym, aby sprawdzić, czy istnieją jakieś ograniczenia lub modyfikacje, które należy wykonać przed przystąpieniem do projektu magazynu opon; Wysokość stojaków, zraszaczy i wiele innych. Nikt nie lubi być ograniczony o 25% pojemności magazynowej po podpisaniu umowy leasingu na 5 lat, więc nie zapomnij sprawdzić przed zakupem systemu magazynowania.

Doradztwo w sprawie układu regałów na opony i felgi

Firma Regalit zawsze chętnie pomoże Ci w realizacji projektów. Oferujemy kompleksowe doradztwo w oparciu o nasze długoletnie doświadczenia i wiedzę. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.

http://regalit.pl/Regaly-na-opony-i-felgi-21.html

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
przeglądy techniczne regałów

Wybierając regały do warsztatu, warto wybrać producenta, który dodatkowo oferuje usługi serwisowe. Regały magazynowe, zwłaszcza te, które są narażone na duże obciążenia powinny być regularnie serwisowanie