Sprzedaż auta do skupu – czy warto?

Każdy kierowca prędzej czy później staje przed decyzją o sprzedaży auta. Wśród Polaków najpopularniejszym rozwiązaniem jest szukanie nabywcy na własną rękę. Warto jednak pamiętać, iż istnieje opcja sprzedaży pojazdu do skupu samochodów używanych. Warszawa to jedno z miast, gdzie takich miejsc jest sporo.

W prasie oraz w internecie nie brakuje ogłoszeń typu: „ford sprzedam”, „honda sprzedam” itp. Większość rodzimych kierowców wychodzi z założenia, że skutecznie sprzedać samochód da się tylko w swoim zakresie. Niemniej należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ nie ma żadnej gwarancji, że auto „pójdzie na pniu”. Jeśli komuś szybko potrzebne są pieniądze, powinien wziąć pod uwagę alternatywne warianty sprzedaży, a zatem oddanie pojazdu do komisu lub sprzedaż do skupu aut używanych. Warszawa na brak tego typu punktów nie narzeka – wystarczy ich poszukać w internecie.

Sprzedaż auta do skupu – zalety

Bez wątpienia największą zaletą sprzedania samochodu do skupu jest oszczędność czasu. Procedura jest prosta: należy znaleźć odpowiednią firmę, przeprowadzić z jej przedstawicielem wstępną rozmowę i poczekać na przyjazd rzeczoznawcy. Nie da się ukryć, że preferowane są samochody w dobrym stanie technicznym, bezwypadkowe i niezbyt stare. Jeżeli strony dojdą do porozumienia w kwestii ceny, zostaje zawarta umowa – właściciel otrzymuje pieniądze od ręki. Doradcy z serwisu UJN (Używane Jak Nowe) przypominają, że odmowa nie obciąża klienta kosztami przyjazdu rzeczoznawcy i wykonywanych przez niego czynności mających na celu ustalenie ceny. Nie ma przeciwwskazań co do negocjowania finansowych warunków umowy. Należy jednak pamiętać, iż przy profesjonalnej wycenie pod uwagę brany jest nie tylko wygląd pojazdu, ale również stan poszczególnych podzespołów.

Skup aut nie tylko od osób prywatnych

Nie tylko samochody od osób prywatnych trafiają do auto skupu. Warszawa to rozbudowany rynek, w związku z czym transakcje zawierane są także z firmami. Skupy używanych samochodów przyjmują flotowe auta, także w ilości większej niż jeden egzemplarz od danego właściciela.

Poprzedni artykuł

Niezawodny system dystrybucji części samochodowych – na co zwrócić uwagę?

Następny artykuł

Czy warto korzystać z usług auto skupu?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.