Sprzęgło indukcyjne – automatyzacja branży automotive

Sprzęgło indukcyjne – automatyzacja branży automotive

Fabryka samochodów Ford od 2014 roku wykorzystywała mechaniczne rozwiązanie, które miało za zadanie przemieszczać palety GEO w obrotowym układzie. Awaria jednego z elementów i brak starych części w magazynie skłoniły pracowników firmy do sięgnięcia po nowoczesne narzędzia zgodne z ideą przemysłu 4.0 – sprzęgło indukcyjne, nazywane również przemysłowym. Sprawdź, co udało się dzięki niemu osiągnąć.

Sprzęgło indukcyjne na straży nowoczesności

Czwarta rewolucja przemysłowa lub w skrócie – przemysł 4.0 to koncepcja, która zakłada wprowadzanie automatyzacji do firm produkcyjnych oraz wdrażanie komputeryzacji przetwarzania i wymiany danych, a także technik wytwórczych do stworzenia intuicyjnego, inteligentnego i maksymalnie efektywnego przedsiębiorstwa. Sprzęgło indukcyjne bazuje na powyższych założeniach – podnosi wydajność linii produkcyjnej, a także minimalizuje ryzyko awarii, ponieważ nie zużywa się mechanicznie.

Sprzęgło przemysłowe zastąpiło rozwiązanie mechaniczne. Wcześniej pracownicy Forda wykorzystywali wyspę zaworową i węzeł łączący palety ze stacjami dokującymi. Precyzji i właściwemu położeniu układów elektrycznych oraz pneumatycznych palety służył stworzeń pozycjonujący. Podczas jednej z awarii okazało się, że części, które się zepsuły, nie są już produkowane. Sprzęgło indukcyjne wyróżnia:

  • niemal pełna bezawaryjność,
  • wykorzystywanie technologii szczeliny powietrznej,
  • duża dostępność rynkowa,
  • elastyczność, która pozwala na wdrożenie sprzęgła przemysłowego w fabrykach o różnych wymaganiach,
  • praca w systemie IO-link, co pozwala na monitorowanie i analizowanie pracy narzędzia,
  • stabilna, nieprzerwana praca przez cały, zaprogramowany czas.

Sprzęgło przemysłowe, a wyniki wydajności na linii produkcyjnej

Specjaliści zatrudnieni w fabryce Forda wykonali szereg testów, mających sprawdzić wydajność nowego rozwiązania, jakim jest wdrożenie sprzęgła przemysłowego. Badania trwały cały miesiąc – okazało się, że system diagnostyczny nie wykrył ani jednego błędu. Po okresie próby pracownicy zdecydowali się na zaimplementowanie nowego systemu do całej fabryki. Sprzęgło indukcyjne wzmocniło produkcję i pozwoliło osiągnąć świetne wyniki wydajności – w 20217 roku co 68 sekund wytwarzano 2 nowe samochody.

Sprzęgło indukcyjne od Balluff – jakość, która Cię zaskoczy

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat automatyzacji procesów produkcyjnych lub pragniesz wdrożyć nowoczesne rozwiązania do Twojej organizacji, już dziś wejdź na stronę przedsiębiorstwa Balluff, pioniera automatyki przemysłowej. Oferowane sprzęgła indukcyjne, systemy wizyjne oraz narzędzia do monitorowania maszyn od lat wspierają największych, światowych producentów.

Źródło: innovatingautomation.pl

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments