Sprzęt car audio – ciesz się muzyką w Twoim samochodzie

Ulubione płyty potrafią umilić każdą podróż. Jaki odtwarzacz samochodowy wybrać, aby cieszyć się dźwiękiem najwyższej jakości?

W dobie streamingów odtwarzanie płyt CD nie jest już głównym „zadaniem” sprzętu audio, który instalowany jest w samochodach. Warto więc wybrać urządzenie wyposażone w port USB lub bezprzewodowy system Bluetooth – takie rozwiązania umożliwia szybkie i wygodne przesyłanie muzyki ze smartfona. Wybierając zestaw car audio, warto również zwrócić uwagę na moc wbudowanego wzmacniacza – od tego parametru uzależniona jest głośność dźwięku wydobywającego się z samochodowych głośników. Szeroką ofertę sprzętu car audio przygotował sklep internetowy Scentre: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=sprzet_car_audio. Oto najciekawsze propozycje.

Odtwarzacz samochodowy CDXG1300U

Sony CDXG1300U wyposażony jest w port USB zgodny z protokołem Android Open Accessory 2.0 – technologia pozwala podłączyć urządzenia działające w oparciu o system operacyjny Android. Dzięki temu będziesz mógł odtwarzać muzykę z poziomu aplikacji zainstalowanych na Twoim smartfonie. Za pośrednictwem portu możesz podłączyć także inne urządzenia, np. pendrive’a czy odtwarzacza plików MP3. CDXG1300U obsługuje również bezstratny format FLAC, który pozwala zapisać muzykę bez straty jakość. Odtwarzacz wyposażony jest w wbudowany wzmacniacz o mocy 4 × 55 W. Za pomocą dziesięciopasmowego korektora możesz dopasować brzmienie do własnych potrzeb. Odtwarzacz oferuje również tryb EXTRA BASS, który umożliwia podkreślenie niskich tonów.

Odtwarzacz samochodowy DSX-A416BT

Model DSX-A416BT obsługuje bezprzewodowy standard komunikacji Bluetooth 3.0 oraz parowanie zbliżeniowe NFC (Near Field Communication). Ta technologia umożliwia szybką komunikację między urządzeniami – aby nawiązać połączenie, wystarczy zbliżyć telefon do obudowy odtwarzacza samochodowego. Funkcja obsługi głosowej pozwoli Ci w trakcie jazdy bezpiecznie sterować odtwarzaczem muzyki czy nawigacją GPS. Odtwarzacz wyposażony jest w przednie gniazdo USB, które umożliwia przewodowe podłączenie telefonów z systemem Android oraz iOS. Sony DSX-A416BT może również odtwarzać pliki MP3, WMA oraz FLAC bezpośrednio z przenośnych pamięci USB. Czterokanałowy wzmacniacz o moc 4 × 55 oferuje głośny dźwięk wyróżniający się naturalnym brzmieniem. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz LED. Dzięki wysokiemu kontrastowi ekran jest czytelny nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

Poprzedni artykuł

Opony letnie – 4 porady dla kupujących

Następny artykuł

3..2..1.. start – samochód gotowy na wiosnę

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.