Używamy telefonu komórkowego każdego dnia. Także wtedy, gdy nie jest to wskazane, na przykład podczas prowadzenia samochodu. Tymczasem takie zachowanie nie tylko może skończyć się mandatem, ale jest również skrajnie…

Sprzęt głośnomówiący, jako niezbędne wyposażenie każdego samochodu

Sprzęt głośnomówiący, jako niezbędne wyposażenie każdego samochodu

Używamy telefonu komórkowego każdego dnia. Także wtedy, gdy nie jest to wskazane, na przykład podczas prowadzenia samochodu. Tymczasem takie zachowanie nie tylko może skończyć się mandatem, ale jest również skrajnie nieodpowiedzialne, grożące wypadkiem. Żeby więc uniknąć takich sytuacji, lepiej zaopatrzyć się w zestaw głośnomówiący. Jaki wybrać? Jakie parametry są istotne?

Interfejs

Najpopularniejsze na rynku są obecnie modele do komunikacji za pomocą Bluetooth. Innym rozwiązaniem są urządzenia przewodowe, ale nie są tak wygodne w obsłudze i komfortowe, jak te bezprzewodowe. Poza tym coraz rzadziej można spotkać je w sprzedaży. Zestaw z Bluetooth to ogromne możliwości, bo można go podłączyć praktycznie do każdego smartfonu. Nie zapominajmy jednak o pewnym utrudnieniu, które może wystąpić, gdy dotychczasową “komórkę” zamienimy na inny model. W tej sytuacji zakupiony sprzęt może nie być kompatybilny z zestawem głośnomówiącym. Rozwiązaniem na te bolączki jest dokładna analiza wymagań oraz parametrów zarówno smartfona, jak i zestawu. Tym sposobem unikniemy rozczarowania oraz dodatkowych wydatków.

Montaż

Nim kupimy zestaw, zastanówmy się, w jakim miejscu go zamontujemy. Liczne ciekawe modele dostępne są do zawieszenia na osłonie przeciwsłonecznej, inne na kokpicie. Jeszcze kolejne można przymocować do kierownicy. To ważne, by dokładnie to przeanalizować, bo nie chodzi tu tylko o nasze indywidualne preferencje, ale też o konieczność ładowania urządzenia oraz jak optymalnego wykorzystania powierzchni w samochodzie.

Wyświetlacz

Oferta rynkowa obfituje w różne rodzaje urządzeń – dostępne są więc zestawy głośnomówiące z wyświetlaczem, jak i bez tego ulepszenia. Pierwsze z wymienionych to lepsza kontrola urządzenia i wyższy komfort obsługi. Jednak, aby tak było, zwróćmy uwagę na to, jaki jest rozmiar ekranu oraz jaka jest jego rozdzielczość. Obecnie jednak najlepsze zestawy głośnomówiące wyposażone zostały w dotykowy ekran, co maksymalnie podnosi komfort obsługi.

Sposób zasilania

To kolejna ważna kwestia, ale nie ma tu wielkiego pola manewru, bo taki zasilany jest albo przez baterię, albo też akumulator, który wymaga regularnego ładowania. To trochę kłopotliwe, ale jak wybierzemy sprzęt na a baterię, dowiedzmy się, jaki jest szacunkowy czas jego pracy.

Dodatkowe funkcje

Nie są najważniejsze, ale potrafią zwiększyć komfort korzystania z zestawu głośnomówiącego. Szczególnie te parametry są ważne, które poprawiają dźwięk, chodzi zwłaszcza o redukcję szumu i echa, dzięki czemu prowadzenie rozmów nie jest zakłócone przez różne “przeszkadzajki”. Innym ciekawym rozwiązaniem jest aktywacja zestawu po wejściu do samochodu. Na czym polega? Na tym, że sprzęt zawsze się włącza automatycznie, więc nie musimy każdorazowo go uruchamiać.

Wymieniliśmy najważniejsze parametry. Na wszystkie bacznie zwracajmy uwagę, aby wybrany zestaw rzeczywiście dobrze nam służył w dłuższych i krótszych podróżach. Zwłaszcza jak dużo rozmawiamy prowadząc samochód, nie ma co oszczędzać na takim zakupie.

Sprzęt głośnomówiący, jako niezbędne wyposażenie każdego samochodu
5 (100%) 1 vote[s]

Zostaw komentarz