Uszkodzone i stare auto to zazwyczaj problem szczególnie dla właściciela. Pojawia się dylemat, czy da się go jeszcze naprawić i sprzedać. W innym przypadku będziemy zmuszeni oddać samochód do skupu….

Stary i uszkodzony samochód – co z nim zrobić?

Stary i uszkodzony samochód – co z nim zrobić?

Uszkodzone i stare auto to zazwyczaj problem szczególnie dla właściciela. Pojawia się dylemat, czy da się go jeszcze naprawić i sprzedać. W innym przypadku będziemy zmuszeni oddać samochód do skupu. Co zatem zrobić z uszkodzonym i starym pojazdem?

Sprzedaż na własną rękę

Wiele modeli samochodów, pomimo dużego przebiegu czy starego rocznika jest w stanie poruszać się po drodze. Zazwyczaj właściciele takich pojazdów podejmują wszelkie działania, aby naprawić i doprowadzić takie auto do stanu używalności. Następnie egzemplarze o sprawnym mechanizmie i wyglądzie wystawiane zostają na sprzedaż. Oczywiście muszą być to modele pojazdów, które będą w stanie posłużyć kolejnemu kierowcy. Dlatego starsze i z dużym przebiegiem auta niekiedy ciężko sprzedać. Należy zatem w ogłoszeniu podać dokładne informacje o samochodzie oraz ustalić cenę, która będzie adekwatna do jego stanu. Pozwoli to uniknąć już zbędnych negocjacji. Sprzedaż na własną rękę jest korzystna, ale w tym przypadku, gdy pojazd nie jest zbyt uszkodzony. Niektórzy próbują dany pojazd sprzedać do komisu samochodowego, ale wiążę się to z dużą ilością formalności i wydłużonym czasem oczekiwania na pieniądze, gdy auto zostanie sprzedane. Jednak opcja z komisem nigdy nie jest pewna – zazwyczaj stare pojazdy nie są tam mile widziane.

Skup samochodów

Dobrą opcją sprzedaży samochodu jest oddanie go do skupu. Taka transakcja ma zazwyczaj zdecydowanie więcej zalet. Przede wszystkim nie interesuje ich stan pojazdu. Dlatego auto może być uszkodzone, niesprawne, z dużym przebiegiem, stare, powypadkowe, poleasingowe, czy nieruchome. Nie zwracają uwagi na wygląd, rok, czy uszkodzenia. W dodatku wszelkie samochody niesprawne, którymi nie da się jeździć, mogą zabrać sami. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu, szybką realizację i transport. Z pewnością dostaniesz również odpowiednio dużą kwotę za samochód i to niekiedy od ręki, bez czekania i spisywania dużej ilości formalności. Polecamy zatem https://kupiewszystkieauta.pl/ – to skup samochodów, który ceni sobie zadowolenie każdego klienta oraz szybką i pomyślną realizację transakcji. Warto oddać stary i uszkodzony pojazd w dobre ręce i nie przejmować się zbędnymi naprawami i formalności.

źródło zdjęcia: freepik.com

Stary i uszkodzony samochód – co z nim zrobić?
3.7 (73.33%) 3 vote[s]

Zostaw komentarz